תוכן עניינים

ארגון ההגנה – כך תבחרו תריס סורג

תריס סורגצריך לצאת לשנתיים לחופשה בחלל החיצון כדי לא להיות מודע לשינויים הרבים והקשים הנוגעים לרמת הפשיעה בישראל. לא מדובר רק על הפשע המאורגן, פשיעות סייבר או פשיעות כלכליות חמורות מאוד אלא גם בכל הקשור לביטחון האישי של כל אזרח ואזרח. אחת מהחוויות הקשות של כל אחד מאיתנו תהיה כאשר נחווה פריצה לבית. התחושה שמישהו זר פרץ לקודש הקודשים, לפינה הבטוחה והאישית שלנו -מטלטלת מאוד.

ככל שהפשיעה עולה, נדמה שהרשויות מסירות ידם מהבעיה וההגנה עוברת בשקט לידי האזרחים עצמם. רק הם באמת דואגים לביטחונם. מצלמות האבטחה צצות כפטריות אחרי הגשם, כלבים מרתיעים מצטרפים למשפחה, מנעולים מתוחכמים יותר נקבעים ושכונות שלמות שוכרות חברות אבטחה שיסיירו בקרבתם. פתרון יעיל ופשוט יחסית, היה תמיד הסורגים על חלון הבית. מניעה פיזית של יכולת הכניסה של אדם מן החוץ. גם תחום זה עבר מהפכה רצינית וכיום ההמלצה היא על תריס סורג.

מסורגים לתריס סורג

הסורג הרגיל היה יעיל במידה. אבל היו לו 3 בעיות מרכזיות. האחת ברמה הפרקטית- הוא דרש תחזוקה רבה ובנוסף הקורוזיה והשחיקה של הברזל גרמו לו פעמים רבות להיחלש ולקרוס. שנית, הוא היה קבוע. לא היה ניתן לפתוח את החלון לרווחה. נגעת – נסעת. השלישי היה קשור לעיצוב. כלוב הסורגים הזכיר יותר בתי סוהר. הוא היה כחטוטרת על פני הבניין, צבעו התקלף והוא העניק מראה קודר, גם לבניינים חדשים ומודרניים.

תריס סורג מציג מענה בדיוק לבעיות אלו. הוא ניתן לפתיחה מלאה. הוא עשוי אלומיניום יציב ועמיד מאוד, שיכול גם לפגעי הזמן, פגעי מזג האוויר ועוד והוא בעיקר מציג מראה נקי ויפה יותר ואפילו עם צבעים מיוחדים יכול להיות אלמנט עיצובי מפתיע לחזית הבניין. אגב, רבים היו מציבים סורגים גם בקומות עליונות למניעת נפילת ילדים, דבר חשוב מאוד כשלעצמו. תריס סורג נותן גם לכך מענה מיטבי.

איכות ההגנה

תריס סורג, במידה ונעשה מאלומיניום איכותי ותקני והורכב על ידי חברה מקצועית ומנוסה ובהתאם לתקנים המחמירים מיותר מספק הגנה גבוהה. במקרים רבים, חברות הביטוח אף מחשיבות אותו לעוצמתי ובטוח יותר מסורג רגיל ומעניקות הטבה כספית למתקינים אותו. ישנם תריסי סורג מפלדה וישנם תריסי סורג מאלומיניום. תריסי הפלדה נחשבים לפחות פופולאריים מעצם העובדה שמשקלם כבד יותר, דבר המעמיס שלא לצורך על מנוע הגלילה ויכול לגרום לבעיות ותקיעות. דגש נוסף יש לשים על אפשרות נעילה עם בריחים וכן על אפשרויות למניעת ניסור הסורג.

לא פחות חשוב היא ההגנה על המשתמשים בסורג, במיוחד הילדים הקטנים. יש להקפיד על אמצעי בטיחות בסיסיים, כגון מעצורי חירום, מנגנוני בלימה  ופתרונות למניעת קריסת הסורג, היכולים להוביל לתאונות ופגיעות וכן, במקרה של ילדים קטנים מאוד, להקפיד כי מנגנון ההפעלה של העלאת הסורג והורדתו, יהיה גבוה מהישג ידם ובשימוש רק על ידי ההורים. 

לא לוותר על איכות הסורג והמתקין

לצערנו, בעת המולת הבניה או השיפוץ, איננו שמים לב לדברים מעין אלו. אנו נזכרים בהם רק בעת קרות האסון. לכן נדרשת עבודה עם יצרני ומתקיני תריס סורג מאלומיניום מומחים ומקצועיים ולא פחות חשוב אמינים. איננו מזלזלים חלילה בנזילה דרך איטום לא נכון במסגרת האלומיניום של החלון. זה מטריד אבל ניתן לפתרון בקלות. תריס סורג שלא יעמוד בתפקידו הייעודי ולא יגן עלינו – יפגע בנו ברמה קשה יותר הן בכיס והן בשלומנו ובתחושות הבטחון שלנו.

'המרכז לחלונות אלומיניום' הינה חברת ייצור והתקנת חלונות, תריסים וסורגי אלומיניום בסטנדרטים המתקדמים ביותר. צוות המומחים של החברה ייעץ לכם בשלל הזוויות החשובות בעת התקנת תריס סורג למען ביטחונכם ורווחתכם. 

אולי יעניין אתכם גם...