תוכן עניינים

ארגז תריס חיצוני

ארגז תריס חיצוניתריס הגלילה הוא כיום הפתרון המועדף ביותר בתחום האלומיניום לחלונות ומפתחים אחרים. באופן כללי, האלומיניום הוא החומר הטוב ביותר כיום לפרופילים של התריס, בכל הסוגים והוא עדיך בהרבה על החלופות שהיו בעבר כמו עץ, ברזל או פלסטיק. האלומיניום חזק וגמיש יותר ולכן עמיד, מעוצב ואפילו מבודד היטב. רוב רובם של תריסי הגלילה כיום הם חשמליים. העובדה שהתריס חשמלי, מאפשרת נוחות שימוש ותפעול. בלחיצת כפתור קלה, ניתן לכוונן את מידת הפתיחה והסגירה.

כאשר התריס פתוח, יש צורך במקום אליו יתכנסו ויעלו שלבי התריס המגולגלים. זהו ארגז התריס. יש סוגים שונים של ארגז תריס. ארגז פנימי כן ארגז פנים חיצוני וכן יש צורות עיצוביות שונות. כאמור, ארגז התריס מיועד לאסוף ולאחסן את שלבי התריס בעת הפתיחה ולכסות עליהם. למרות שהוא מהווה חלק חשוב מן מכלול התריס ובתוכו או לצידו יושב גם המנוע שמאפשר את הגלילה, רבים מתמחרים את ארגז תריס חיצוני או פנימי בנפרד.

ארגז תריס חיצוני או פנימי?

יש מתקינים שימליצו לכם על ארגז תריס חיצוני ויש שימליצו על ארגז פנימי. למעשה, הוא יכול להיות גם וגם וברוב המקרים זה עניין של הרצון שלכם, עניינים עיצוביים או מגבלות מסוימות טכניות או אחרות, המוחקות את האפשרות לאחד הארגזים. חשוב לזכור, שכל תריס צריך ארגז, גם בחלונות קטנים יותר אבל תוכלו לבחור ארגז שונה לכל חלון. לרוב, במפתחים גדולים מאוד, ארגז התריס יהיה חיצוני אבל גם זה לא דבר קבוע.

לכל סוג ארגז יש היתרונות והחסרונות משל עצמו. אלו המעדיפים ארגז פנים, מציינים את הנושא הדקורטיבי, שכן לרוב ישתדלו לעשות אותו נסתר. כדי לעשות אותו נסתר, יש צורך ליצור נישה בתוך הקיר ולהחביא את הארגז בה ולכסות בוילון או בגבס, בצבע הקיר. לא תמיד זה אפשרי, בעיקר משיקולי מקום בתוך הבית, עובי הקיר או בשל העובדה כי אנו מחליפים את התריס הישן בחדש ולא בונים בית מהתחלה.

במקרים כאלו, העדיפות תהיה ארגז תריס חיצוני. ארגז חיצוני, אינו צריך להתחשב בסוגיית המקום, שכן ניתן לפרוס אותו על הקיר החיצוני, שלרוב פתוח לרווחה. זו גם הסיבה מדוע לרוב, במפתחים גדולים, בבתים או בייחוד בבתי עסק, הארגז יהיה חיצוני. ארגז תריס חיצוני גם יעיל יותר מבחינת בידוד תרמי ובאופן כללי אינו נוגע לשינוי מהותי במבנה. כדי למנוע פגיעה באסתטיקה של הקיר החיצוני, מקובל כיום לצבוע את הארגז בצבע הטיח החיצוני או קרוב אליו, כך שהוא נטמע אל מול הקיר החיצוני.

גודל ארגז תריס חיצוני

גודל הארגז הוא פונקציה של גובה המפתח, שכן ככל שהמפתח גבוה יותר נדרשים להיגלל פנימה יותר שלבים וכלל שהתריס רחב יותר, יידרש ארגז רחב יותר כדי להכיל את כל רוחב התריס. גם הארגזים הגדולים ניתנים להתקנה בצורה דקורטיבית דיה וכן קלים מאוד לאחזקה שוטפת. יש מידי פעם לשאוב אבק כדי לשמור על המנגנון אבל אם בחרתם במנוע אמין ומוכר ובצוות התקנה איכותי ומקצועי, תקלות הן דבר נדיר וברוב המקרים גם תהיה לכם אחריות.

כפי שציינו, יש גם תצורות עיצוביות שונות של הארגז, ביניהם תצורות מעוגלות או ריבועיות. זה לא ממש משנה אלא רק ענין של טעם. הגובה שבו יותקן ארגז התריס דווקא כן חשוב והוא חייב להיות מותקן בגובה סיום התריס מלמעלה. במקרים מסוימים, ההתקנה של התריס יכולה להיות מורכבת. הדברים אמורים בייחוד בהתקנת ארגז תריס חיצוני של חלונות בקומות גבוהות. בניגוד להתקנת ארגז במרפסת, עליה יכול לעמוד המתקין, בחלונות הדברים מורכבים יותר אך אפשריים.

רוצים לבנות בית חדש עם תריסי גלילה? רוצים לשדרג את התריסים בבית הקיים שלכם? או רוצים להתקין ארגז תריס חיצוני בעסק או במשרד שלכם? דברו איתנו וניתן לכם את הפתרון הטוב ביותר.

אולי יעניין אתכם גם...