דלת כניסה לבניין מחיר, עיצוב ופונקציונאליות

דלת כניסה לבניין מחירדלת הבניין שלנו, היא אחת מנקודות המפתח של הבניין כולו. היא זו המקבילה את פניהם של הבאים בשערי הבניין והיא למעשה הראשונה שהם פוגשים. מעין כרטיס הביקור של הבניין. למעשה, דלת הבניין היא לא רק נושא עיצובי, שיש לשים לב רק על היופי שלו ואשר מביאה לידי ביטוי סגנונות עיצוביים ואלמנטים אחרים בתחום. היא גם מכילה פרקטיות ופונקציונאליות רבה הנדרשים מדלת הכניסה.

בראש ובראשונה, דלת הכניסה אמורה למנוע מכל מי שרוצה להיכנס בלי רשותנו לעשות כרצונו. לפיכך עליה להיות גם חזקה ויציבה וגם אמינה, כדי לווסת תמיד את התנועה. לא נרצה שהיא תתקלקל והכניסה לבית תהיה פרוצה לחלוטין. דבר זה יכול לפגוע בביטחון האישי של כל הדיירים בבניין. בנוסף, דלת הכניסה מהווה מעין מחסום וכמבודדת את הבית מפני מזג האוויר שבחוץ. זה יכול להיות הגנה מפני הגשמים, הרוחות וכמובן מפני החום או הקור השוררים בחוץ. הדלת גם מאפשרת לפתח, לעצב וליפות את לובי הבניין ולשמור את ניקיונו, בלא שפגעים מן החוץ, יפריעו לכך.

על אלומיניום בדלתות הכניסה

בעולם דלתות הכניסה חל גם כן המהפך שהיה נחלת החלונות. חסל סדר הברזל והעץ, הנשחקים, מתבלים ודורשים תחזוקה רבה וברוך הבא האלומיניום – החומר החזק, היציב, החסכוני וקל המשקל, המאפשר עיצובים יוצאי דופן באמצעותו. יש כמה סיבות מדוע אלומיניום חשוב אף יותר בדלת הכניסה מאשר בחלון. הסיבה הראשונה נעוצה בעובדה כי דלת הכניסה חייבת להיות קלה יותר. השימושיות שלה היא על ידי דחיפה או משיכה ודבר זה צריך להיעשות בצורה קלה, גם אם מי שעושה את הפעולה הוא קשיש או קטן.

הסיבה השנייה היא רציפות השימוש והמעמסה על הדלת. את החלון נפתח או נסגור, במקרה הרב ביותר, רק מספר פעמים ביום. דלת בניין, ודאי ברבי הקומות האופייניים כיום, נפתחת ונסגרת אלפי פעמים ביום, לפחות. יתרה מכך, את הדלת הפרטית שלכם, אתם נזהרים לא לטרוק בחוזקה ובכלל היא עשויה לרוב גם מפלדה. לצערנו, רכוש ציבורי ניזוק הרבה יותר. פחות רגישים אליו. ילדים דוחפים עם האופניים את הדלת, שחלקים ממנה עשויים בכלל זכוכית וכד'. מרכיבי הדלת חייבים להיות חזקים במיוחד, גמישים במיוחד ובעלי חסינות גבוהה מלחצים ועומסים. זו גם הסיבה שאלומיניום פופולארי למרות שבמקרה זה דלת כניסה לבניין מחיר גבוה יותר מדלתות פשוטות. בטווח הרחוק, זה ישתלם הרבה יותר.

זכוכיות או לא להיות

בכל הנוגע אל דלת כניסה לבניין מחיר המושפע גם מהזכוכית הממוסגרת בתוך האלומיניום. מעטים הבניינים שהדלת שלהם אינה שקופה. כמובן שנדרש לזכוכית חזקה ככל האפשר וכן שהיא תהלום את האלומיניום הן ברמה ההנדסית ושילוב החומרים שבהם, הן ברמה הפרקטית, עם זכוכית כהה יותר והן ברמה העיצובית, תוך הקניית מראה מכובד ויוקרתי לאזור כולו.

השפעות נוספות על דלת כניסה לבניין מחיר

כמו בעולם החלונות, על המחיר של הדלת השפעה רבה מצד הגודל שלה. המחיר של האלומיניום והזכוכית מתומחר על פי מטר מרובע וככל שהיא תהיה גדולה יותר, מחירה יעלה. כמובן, שדלת סטנדרטית על פי שטנץ קבוע – תעלה במחיר נוח יותר מאשר גודל ייחודי שתבקשו או פיתוחים מיוחדים שייקרו גם הם. 

גם למנעולים ולנעילות מתוחכמות יותר, מערכות אינטרקום וחשמל, אבטחה, צילום ולצבע האלומיניום שבחרתם, השפעה על המחיר, שכן אינכם מזמינים לרוב רק דלת וזהו. גם במקרה זה, כדאי שתבדקו שהצעת המחיר של קבלן האלומיניום כוללת את כל המרכיבים ובמידה ואינה כוללת, חשבו  בעצמכם כמה העלות הסופית המלאה ותשוו על פי מפתח זה.

'המרכז לחלונות אלומיניום' מתמחה בעבודות אלומיניום מורכבות, בדגש על דלתות כניסה לבניין. נשמח להציע לכם את מירב הפתרונות המתקדמים במחירים מיוחדים.

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

תוכן עניינים