דלת עם חלון נפתח

תוכן עניינים

דלת עם חלון נפתחדלת עם חלון נפתח הפכה לאחד הדברים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב חלון בדלת הכניסה לבית ויש לכך כמה סיבות שונות. ריכזנו לכם מגוון רחב של מידע על דלת עם חלון נפתח במאמר הבא. 

 

מה זה?

כפי שניתן להבין מהשם שלה, דלת עם חלון נפתח היא בעצם דלת שמשלבים בה חלון שיכול להפתח בלי קשר לפתיחת הדלת. החלון בדרך כלל ממוקם בחלקה העליון של הדלת ויתפוס כמעט את כל רוחבה, אך יש גם בחירות רבות נוספות לגבי מיקום החלון על גבי הדלת. כמו כן, ניתן לבחור בדלת מחומרי גלם שונים. 

מה הסיבות לכך?

כפי שציינו קודם, דלת עם חלון נפתח הפכה לבחירה נפוצה מאוד בקרב אנשים רבים שמעצבים בתים. מה הסיבות לכך?

 • אור

  עם התפתחות העיצובים המודרניים של בתים בשנים האחרונות, כך התפתח העולם של חלונות ומקומם בעיצוב הבית. בתים מוארים עם חלונות רבים ומיוחדים הפכו לנחשקים מאוד ואנשים רבים מגדירים את בית החלומות שלהם כבית מואר עם חלונות גדולים. על ידי שילוב חלון בדלת, מאפשרים מקום נוסף ממנו נכנס אור לבית, ועל ידי כך להפוך את אווירת הבית לנעימה יותר. 

 • עיצוב הבית

  כפי שהבנו עולם החלונות נכנס חזק מאוד לתחום עיצוב הבית. על ידי כך, דלת משולבת עם חלון נפתח יכולה לתרום רבות לעיצוב הבית על ידי בחירות מיוחדות, כמו מיקום החלון לאורך הדלת או גודלו של החלון. כך ניתן לעצב את הכניסה לבית באופן ייחודי. 

 • כיוון אוויר נוסף

  בנוסף לתאורה נוספת, דלת עם חלון מאפשרת כיוון אוויר נוסף. הדלת משמשת פתח כניסה ויציאה לבית. מסיבה זו, ברוב שעות היום הדלת נשארת סגורה. על ידי שילוב חלון נפתח בדלת, ניתן לפתוח את החלון ועל ידי כך לאפשר לבית כיוון אוויר נוסף. בזכות אפשרות זו, אוורור הבית יהיה יעיל יותר. 

 • התקנת רשת קבועה

  על מנת לאפשר כיוון אוויר נוסף, או כניסת אור יום נוספת, יש אפשרות נוספת והיא השארת הדלת פתוחה. אך, במקרים רבים אנשים מעדיפים לא להשאיר את הדלת פתוחה לרווחה, מטעמי בטיחות ונוחות כאלה ואחרים. על ידי השארת דלת פתוחה יש להשגיח על הכניסה לבית ולוודא שלא נכנסים מזיקים שונים. לכן דלת עם חלון מאפשרת מקור תאורה ואוויר ללא פתיחת הדלת. בנוסף, ניתן להתקין רשת קבועה בפתח החלון ועל ידי כך למנוע מחרקים, זוחלים ומעופפים שונים להיכנס לתוך הבית.

מה הבחירה הטובה ביותר?

כאשר בוחרים בדלת עם חלון נפתח יש לבחור את גודל החלון, מיקומו ואת חומר הגלם של הדלת שלנו. מה הבחירה הטובה ביותר? 

גודל החלון

אנשים רבים שואלים מה גודל החלון הטוב ביותר לשלב בדלת הבית. התשובה האמיתית לכך, היא שאין תשובה חד משמעית. גודל החלון המיטבי ביותר תלוי בכם ויש לו אלמנטים שונים התלויים בעיצוב, בכמות האוויר שתרצו שתכנס לבית ובכמות האור. 

מיקום החלון

שאלה נפוצה נוספת היא היכן כדאי למקם את גובה החלון? גם כאן הבחירה היא לגמרי שלכם ותלויה במה אתם מחפשים הן מבחינת עיצוב והן מבחינת אוויר ותאורה. 

חומר גלם

כאשר בוחרים בדלת עם חלון , יש לקחת בחשבון שהחוזק המבני של הדלת נפגע. לכן, יש לבחור בחומר גלם שמתאים לשילוב חלון. חומר הגלם הנפוץ והמתאים ביותר הוא אלומיניום. האלומיניום הוא גמיש וקל ועם זאת יש לו חוזק מבני גדול מאוד. מסיבה זו הוא נחשב לחומר הטוב ביותר עבור דלת עם חלון נפתח. 

 

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat