דלת רשת – הפתרון המושלם כנגד חרקים

הפתרון המושלם כנגד חרקים דלת רשת

באביב, בקיץ וגם לקראת החורף, אנו נתקלים בתופעה המוכרת של יתושים, זבובים, חרקים ומעופפים מגוונים, אשר מבקשים למצוא לעצמם פינה מקורה ונעימה בתוך הבית שלנו. ברגע שאנו פותחים את דלת המטבח, הדלת הראשית או הדלת ליציאה אחורית לגינה, הם עושים את דרכם בנחישות פנימה. מאוחר יותר נגלה אותם מטרידים בכל פינות הבית או שנגלה את העקיצות שלהם על גופנו. ועדיין, אנו רוצים מעת לעת לפתוח את הדלת לרווחה. להכניס קצת בריזה נעימה ולאוורר את תוך הבית.

לכן הפכה אופציית דלת רשת לפופולארית מאוד בבתים פרטיים או במקומות הרוצים להשאיר את הדלת פתוחה מידי פעם. כמו בכל עולם האלומיניום, יש מגוון צורות וסגנונות של הדלת, השמים דגש על פרקטיות לצד עיצוב.

מהי דלת רשת?

דלת רשת היא מסגרת דלת נוספת המותקנת מחוץ לדלת הרגילה והמקורית שלנו ובעצם מאפשרת לדלת הראשית להיות פתוחה לצרכינו ועדיין לאפשר לנו להיות מוגנים מפני כניסת חרקים, מעופפים ולכלוך.  מסגרת הדלת עשויה פרופיל אלומיניום ולכן גם מאוד כדאי לבחור בחברה המתמחה באלומיניום והתקנות איכותיות. על המסגרת פורסים רשת, כאשר ניתן לחלק את הדלת עצמה, במסגרות ביניים.

 פס אלומיניום המחלק את הדלת מאפשר לרשת להיות הרבה יותר מתוחה, להיות מחוזקת יותר כנגד קריעות ובמקרה של קריעה ברשת, למרות הכל, אין צורך להחליף את כל הרשת בדלת אלא רק את החלק שנקרע.

הרשת עצמה

על מסגרת הדלת אנו מותחים רשת, המגינה למעשה מחדירה מבחוץ. בעבר היו רשתות העשויות ברזל אבל הן נעלמו כמעט לחלוטין בשל מחירם הגבוה והיותם מחלידים בתוך תקופה קצרה. כיום הרשת עשויה פיברגלס ונבדלת בצבע הרשת עצמה. רשת אפורה, בולטת יותר לעיין וגם נותנת גוון מעט שחור לנעשה בחוץ אך היא נחשבת לזולה יותר. רשת שקופה (היא שקופה רק כשמסתכלים עליה ממרחק העולה על מטר אחד), נותנת מבט בהיר יותר וטבעי יותר אל מחירה גבוה במעט. 

יש מקרים, בהם אנשים יעדיפו שהרשת תתפרס רק על חצי או שני שלישים מהמסגרת, כדי לשמור על עמידותה. זה תופס בייחוד אצל משפחות להם יש זאטוטים, שבשביל לפתוח דלת אינם משתמשים בידית אלא דוחפים בידיים והם עלולים לקרוע את הרשת. אותו הדין גם לאלו שברשותם חיית מחמד שברצונה להיכנס, יכולה להיאבק עם הרשת ולקרוע אותה. במקום הרשת מציבים פרופיליי אלומיניום, כך שמראה הדלת נשאר דקורטיבי.

התקנת דלת רשת 

התקנה איכותית שתישאר לאורך זמן דורשת התקנה על ידי אנשי מקצוע מיומנים. ההתקנה אינה דורשת רק את התקנת הדלת עצמה אלא במקרים מסוימים גם של משקוף אלומיניום מותאם (לא תמיד, בעיקר כאשר המשקוף המקורי עשוי עץ). ככלל, צריך לזכור שכיוון פתיחת הדלת חייבית להיות הפןך לכיוון הפתיחה של הדלת הרגילה, כדי למנוע התנגשות ביניהם. כך שאם הדלת הקבועה שלכם נפתחת כלפי חוץ, הדלת תותקן בתוך הבית ותפתח לכיוונו. 

באותו עניין כדאי גם להזכיר 2 תוספות שנחשבות כבר כסטנדרט בדלתות רשת. מחזיר קפיצי לדלת, המאפשר לה להסגר אוטומטית ובכך מונע את הישארותה פתוחה והזמנת החרקים לבוא להיכנס וכן מברשת זיפית או פס עבה ורך אחר, המונה מזוחלים להיכנס מתחתיה. תוספות אלו משפיעות כמובן על מחיר דלת רשת כמו העובדה שאיש האלומיניום ימדוד מראש  את גודל הפתח וגם לדבר זה השפעה על המחיר

מחירי דלת רשת 

במידה ומדובר בדלת רשת סטנדרטית של  80 על 200 ס"מ, עם הרשת אפורה וצבע אלומיניום סטנדרטי לבן, מחירה יהיה  החל מכ-800 ₪ לדלת. תוספות על הדלת, שיוניי צבע או גדלים אחרים, יעלו את המחיר.

'המרכז לחלונות אלומיניום' הינה חברת ייצור והתקנת חלונות אלומיניום ודלתות רשת מהמובילות בישראל. נשמח לייעץ עבורכם ולבצע את ההתקנות האיכותיות והמקצועיות בישראל גם בביתכם.

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

תוכן עניינים