תוכן עניינים

חלון מבודד רעש מחיר

חלון מבודד רעש מחירחלון מבודד רעש מחיר

זכוכית מעצם טבעה, היא אינה מבודד יעיל וכך גם פרופילי אלומיניום. בשני המקרים מדובר בחומר קשיח וקל משקל, שאין לו את התכונות הפיזיקליות הנדרשות על מנת לספוג רעשים מחד (בידוד אקוסטי) ולבלום הולכת קור וחום מאידך (בידוד תרמי). יחד עם זאת, ישנם כיום פתרונות המאפשרים להשיג רמה גבוהה של בידוד ואם אתם ממש סובלים מרעשים החודרים למבנה וממש רוצים להפסיק את זה, תוכלו להזמין חלון שיעניק לכם בידוד מושלם. אחרי שאמרנו את זה, צריך לזכור שבהזמנת חלון מבודד רעש מחיר החלון צפוי להיות יקר משמעותית מחלון רגיל, במיוחד אם אתם מצפים להשיג בידוד מוחלט ועל כך נסביר ממש כאן בשורות הבאות.

 

כיצד בנוי חלון מבודד רעש?

כאמור, חומרי היסוד מהם מייצרים חלונות אינם נחשבים למבודדים יעילים, לא ברמה האקוסטית ולא ברמה הטרמית. יחד עם זאת, ישנם היום פתרונות המאפשרים לשפר מאוד את רמת הבידוד של החלון ואף להשיג בידוד מוחלט. ככלל, הנוסחה היא מאוד פשוטה – ככל שיש שכבה עבה יותר של חומר, כך רמת הבידוד תהיה גבוהה יותר. כך למשל, אם אתם רוצים להזמין חלון עם זגוגית אחת, ככל שהזגוגית הזאת תהיה עבה יותר, כך היא תבודד רעשים בצורה יעילה יותר. אלא שגם עיבוי הזכוכית לרוב לא משיג לבדו את התוצאה המבוקשת ולרוב, חלונות אלה מבוססים על שילוב של מספר זגוגיות עם מרווחי אוויר ביניהם (במודל של חלון בידודית). במקרה זה, ניתן להשתמש בזגוגיות דקות יותר, אך יש לשלב יותר זגוגיות בתוך המסגרת.

פרט לזגוגית, גם למסגרת החלון ישנו תפקיד מכריע ברמת הבידוד שתושג וגם פה ישנם פרופילים ייעודיים ליצירת בידוד רעשים. המודל הטוב ביותר להשגת חלון מבודד רעשים יעיל הוא זיגוג כפול, או במילים אחרות, שתי מסגרות חלון עם זכוכית עבה בכל מסגרת. במודל זה נוצר מרווח אוויר גדול בין הזגוגיות, שמאפשר בידוד מקסימלי של רעשים וטמפרטורה. יחד עם זאת, מן הסתם, מדובר בחלון עבה מאוד שדורש גם משקוף עבה ומפתח שניתן להתאים בתוכו את החלון. כמו כן, בחלונות עם זיגוג כפול קיימת בדרך כלל בעיה של התעבות האוויר במרווח שבין הזגוגיות, מה שיוצר שטיח של אדים וטיפות זעירות. לבסוף, איטום החלון כולו הוא מרכיב קריטי ברמת הבידוד האקוסטי שהוא יכול לייצר ואיטום זה צריך להיות מותאם למטרה של בידוד רעשים. אחרי שאמרנו את כל זה, ניתן להבין גם מדוע בהזמנת חלון מבודד רעש מחיר החלון צפוי להיות משמעותית גבוה יותר מאשר חלון רגיל.

אז כמה זה באמת עולה?

עלות כל חלון תלויה בשורה של פרמטרים ובראשם סוג המסגרת וסוג הזגוגית. שימוש בפרופילים שונים, בזגוגיות בעלות עובי שונה ובמספר שונה של זגוגיות, יכול להשפיע מאוד על המחיר הכולל של החלון. חלון בידודית שהוא הפורמט הבסיסי של חלון מבודד רעש, יכול להוסיף 200 שקלים למ"ר חלון, כך שלא משנה כמה עולה לכם החלון שאתם מזמינים, יהיה עליכם להוסיף 200 שקלים לכל מ"ר חלון בכדי להפוך אותו לבידודית. במקרה של חלון מבודד רעש מחיר החלון יכול להיות גבוה יותר למ"ר בסכום גבוה עוד יותר וזאת בהתאם לרמת הבידוד שאתם רוצים לייצר. חלונות אלה דורשים כמות גדולה של זגוגיות, תכנון מקצועי של עובי כל זגוגית והמרחק בין כל שתי זגוגיות וגם דורשים פרופילים מיוחדים וטכניקת איטום מיטבית. על כן, אתם בהחלט יכולים לצפות לתוספת של כמה מאות שקלים ואף יותר מכך לכל מ"ר חלון, כאשר אתם בוחרים להזמין חלון מבודד רעש, הכל בהתאם כאמור, לרמת הבידוד שאתם מבקשים להשיג.

אולי יעניין אתכם גם...