חלון קיפ – להנות מיתרונות רבים

תוכן עניינים

חלון קיפחלון קיפ

ישנם סוגים רבים ומגוונים של אופן פתיחת החלונות מהם ניתן לבחור. חברות אלומיניום, שיווק והתקנת חלונות מקצועיות, יעמידו לרשותכם צוות מומחים שייסע לכם ביעוץ ובהכוונה. אולם להלן מספר הסוגים העיקריים:

פתיחת הזזה

במקרה זה 2 כנפי החלון (או יותר) זזים על מסילה אחד בחופף לשני. משמע, כאשר החלון יהיה סגור, 2 הכנפיים יהיו גלויות ואילו כאשר החלון פתוח, צד אחד יכסה או יהיה מאחורי הכנף השנייה. בכל מקרה, 2 הכנפיים אף פעם לא חורגים ממסגרת האלומיניום של החלון. לפיכך לסוג זה של פתיחה ישנו יתרון בכך שהוא אינו מפריע את התנועה בחדר ואינו מצמצם את חלל החדר. מעצם העובדה כי הוא אינו יכול להיפתח במלואו, הוא נחשב גם כבטוח יחסית לילדים. החיסרון הגדול שלו, נעוץ בעובדה שתמיד חלק מן החלון נשאר סגור. דבר זה מצמצם את זרימת האוויר אך בעיקר מהווה אתגר, כאשר נרצה לנקות מבחוץ את החלונות ונדרש לפירוק והוצאת הכנף כולו.

חלון פתיחה לתוך החדר או מחוצה לו

חלון זה נחשב כיום ללא מאוד פופולארי ודי נעלם מהשטח. אולם תוכלו למצוא אותו במקרים נדרים הוא בעיקר מציג חסרונות, בעיקר בתחום הבטיחותי ובהיותו פתוח והוא מצמצם משמעותית את שטח החדר.

פתיחת הזזה לכיס

גם כאן הכנפיים של החלונות  זזים על מסילות אך הפעם, כשנרצה לפתוח אותם, הם ינועו לתוך כיסים בקירות. זה כמובן מאפשר לנו פתיחה מלאה של החלונות וזרימת אוויר מלאה, כל זאת מבלי להפריע לתנועה שבחדר או לצמצום החלל בו. יחד עם זאת, הוא סובל גם מ-2 חסרונות עיקריים. הראשונה, בדומה לחלון ההזה הרגיל, נוגעת באי היכולת לנקות את החלון, מבלי לפרק אותו החוצה. החיסרון השני בולט ומשמעותי יותר והוא נוגע בעובדה שמבחינה אקוסטית ותרמית, לחלונות אלו נחיתות רבה. הנעילה שלהם אל מול כל המסגרת אינה הרמטית במלואה ובייחוד, העובדה שבשני צדדיהם ישנו כיס וחלל פנימי, הם מקור לבעיית בידוד, חדירת מי גשמים, משבי רוח, גם כשהחלון סגור, כניסת לכלוך ועוד.

חלון קיפ

. פתיחת חלון קיפ, היא פתיחת החלון כלפי פנים כאשר החלק העליון נפתח ואילו התחתון נשאר מקובע לפרופיל. כך נוצר מצב שהחלון נוטה פנימה לתוך החדר בזווית אלכסונית. חלון קיפ נותן מענה למרבית החסרונות שציינו בחלונות האחרים. הוא משיג אוורור טוב, משום שהוא מאפשר פתיחה של 40% במקסימום. הוא קל לניקוי משני צדדיו והוא נחשב בטיחותי מאוד, גם כלפי ילדים. 

ככלל, הביטחון שהחלון מעניק הוא היתרון העצום שלו. בחלונות רגילים, כאשר אתם רוצים להשאירם פתוחים, אתם למעשה משאירים פרוץ את כל החלון. כל מי שחפץ בכך, יכול להיכנס אליכם מבחוץ אל הבית בקלות. חלון קיפ מאפשר להשיג אוורור תמידי ובאותו הזמן גם להשאיר את החלון סגור מפני חדירה. אי אפשר להיכנס פנימה (או ליפול דרכו החוצה) דרך זווית המפתח שלו. אגב, הזווית של המפתח, המקנה בטיחות, מקנה גם פרטיות. בניגוד לחלונות רגילים שמי שעומד מאחד מצדדיהם, רואה במלואו את מה שקורה בצד השני, אצל חלון קיפ – הדבר לא מתאפשר. זו גם הסיבה לפיה חלון קיפ מאוד פופולארי במקומות הדורשים פרטיות כמו חדרי אמבטיה ושירותים אבל גם כמו משרדים ועסקים, שלא רוצים להיות שקופים לכל אדם חיצוני.

חלון דריי קיפ

זהו למעשה חלון קיפ משודרג. אותם תכונות כמו של חלון הקיפ, רק כשמו 'דריי', בגרמנית- 3 עם 3 פעולות שונות פתיחת קיפ, סגירה מעולה בארבע ממשקים בין המסגרת לכנף החלון והשדרוג: אפשרות לפתוח את החלון גם פנימה. כך שאם אתם רוצים בכל אופן להכניס כמות גדולה יותר של אויר או לפתוח את החלון לרווחה לגמרי- זה אפשרי.

חלונות קיפ (מגרמנית – "Kippfenster" – חלון הטייה) – חלונות קיפ הם חלונות צרים ומאורכים ונפתחים ל ידי הטיית החלק העליון או התחתון של החלון פנימה או החוצה, בזווית. ברוב המקרים מידת ההטייה המרבית האפשרית בחלונות הקיפ היא מוגבלת. הגבלה זו נועדה לספק רמת בטיחות גבוהה, למשל בבתים רבי קומות, כי היא מונעת נפילה דרך החלון החוצה).

חלונות דריי קיפ (מגרמנית "Drehkippfenster") – חלונות עם הטייה ועם ציר) – אלה חלונות שנפתחים בהטייה, אך קיימת גם אופציה לפתוח אותם על ציר, כמו חלון ציר רגיל. היתרון הבולט של חלונות אלה טמון בכך שניתן לפתוח פתיחה מלאה של החלון – גם לאוורור וגם לניקוי – והחסרון הבולט הוא המנגנון המסובך שעלול להתקלקל עקב שימוש אגרסיבי מדי.

מאיפה הגיע חלון קיפ?

בקיץ בגרמניה בתקופה החמה ביותר בשנה הטמפרטורות מגיעות לפעמים עד 30 מעלות צלזיוס. (86 מעלות צלזיוס), אז מתעורר צורך אמיתי באוויר צח. זה הרקע להמצאה גרמנית שנקראת  Dreh-Kipp-Fenster (חלון דרייקיפ בברית…).

מה כל כך מיוחד בהם?

חלון דריי קיפ הומצא בשנות החמישים בגרמניה, והוא עד היום חלון פופולרי בכל רחבי אירופה, שם אין  שימוש במיזוג אוויר כמו אצלנו בישראל ובארצות חמות אחרות..

כשהומצא חלון הדרייקיפ  הראשון הוא איפשר לסובב את החלון על ידי סיבוב הידית ב – 900  ולהטות אותה כאשר הידית מסובבת 1800. זה איפשר לך לנקות את החלק החיצוני של החלון, וגם זרימת אוויר חזקה כדי להכניס אוויר צח לבית ולהימנע מאוויר מעופש.

בערי צפון אירופה מומלץ לעשות זאת כל יום למשך כ – 15 דקות בבוקר בקיץ. כך ניתן לשמור על הבית קריר יחסית, מכיוון שאוויר הבוקר הקריר 'נלכד' בתוך הבית.

אבל, מכיוון שהקיץ הגרמני לא כל כך חם, החלון הזה מציע אפשרות נוספת לשמור על זרימת אוויר קבועה היא באמצעות פונקציית הטיה; על ידי הטיית החלון.

זה רק הגיוני שחלונות אלה יהיו פופולריים באקלים אירופי הממוזג יותר, כאשר הקיץ לא מתחמם מדי,  מיזוג אוויר אינו נפוץ במיוחד, ולכן בידוד טוב ושיטות אוורור נכונות הן דרכים שימושיות להתמודד עם חום. כמו כן, חלונות כאלה מציעים יתרון גדול בבתים ללא מיזוג אוויר, כאשר אין דרך להעביר אוויר בין פנים הבית אל מחוצה לו.

'המרכז לחלונות אלומיניום', מייצרת ומתקינה חלונות ודלתות אלומיניום מכל הסוגים והמותגים המובילים. צוות החברה ישמח לעמוד לשירותכם, בכל שאלה או עצה.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat