על חלונות בלגיים מחיר, סוגים ויתרונות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

חלונות בלגיים מחירחלונות בלגים הם שם נרדף לחלונות מיוחדים, המהווים את עלית העיצוב. הרצון לשלב חלונות בלגיים, ביחוד במפתחים גדולים או בחלונות בחללים משמעותיים הפך לנחלת הכל. אבל כמו בכל דבר שהרבה רוצים, ישנם גם הרבה מלכודות בדרך ולכן עליכם לדעת את הדברים החשובים לגבי חלונות בלגיים מחיר, סוגים ויתרונות.

ייחודיות החלון הבלגי

המושג חלון בלגי, הוא למעשה תיאור של מסרת החלון והסגנון העיצובי המיוחס לה. למעשה, מדובר במסגרת העשויה פרופילים דקים ועדינים למראה, אשר בשל כך מקנים לחלון או לדלת מראה נקי ואצילי. ביחוד בולט הפרופיל הדק והנקי על רקע הזכוכיות הגדולות והניגודים יוצרים מראה עיצובי מרהיב. 

הפרופיל הדק, מאפשר גם ליצור אין סוף תתי חלוקות, חיתוכים וגדלים שונים של צורות, הנוצרות בתוך המסגרת הכללית וגם להם יש אמירה עיצובית. ולמרות שסיפרנו לכם כי הפרופיל הבלגי הוא עדין, הוא עדיין חזק בצורה יוצאת דופן, כך שהוא אוחז היטב את הזכוכיות הכבדות ואף מציג עמידות רבה. מבחינת עלות, החלון הבלגי נחשב יוקרתי יותר ולכן להזמנת חלונות בלגיים מחיר גבוה יותר.

ברזל מול אלומיניום

בעבר, הפרופילים הבלגיים היו עשויים ברזל. הם עיטרו שלל צריחים וטירות ובתים יוקרתיים. הם זכו לכך בשל היתרונות של פרופיל בלגי עשוי ברזל ובראשם, היכולת לעצב עם הפרופיל שלל עיצובים מרהיבים במגוון סגנונות. תרם לכך גם העובדה כי הברזל היה ועודנו חומר חזק, העמיד בפני פגיעות ומכות. בשנים האחרונות הועם זוהרם של הפרופילים הבלגיים העשויים ברזל וזאת בשל העובדה כי הברזל היה דורש תחזוקה רבה ויקרה, כמו צביעה שנתית וניקוי חלודה. אם נוסיף את העובדה שמראש הברזל הוא חומר יקר יותר ואת העובדה כי הוא היה פגיע במזג אוויר קשה, הרי שבברזל חלונות בלגיים מחיר היה גבוה.

את מקום פרופיליי הברזל תפסו באחרונה פרופיליי האלומיניום והם כיום שולטים כמעט לחלוטין בשוק. האלומיניום הוא מתכת הרבה יותר נפוצה וקלה להפקה ולכן מחירה נוח יותר. האלומיניום, כמו הברזל מציג חוזק ועמידות רבים ומנגד, הוא קל משקל, גמיש ונוח לעיבוד, כך שניתן ליצור ממנו בקלות את המאפיינים המייחדים את הפרופיל הבלגי. 

היתרונות של פרופיל בלגי מאלומיניום

העדפה כיום של ייצור חלונות בלגיים מאלומיניום, נובעת מכמה וכמה יתרונות בולטים של האלומיניום, חלקם מקבילים ליתרונות הברזל וחלקם עודפים על פניו: זו נובעת מסך היתרונות שמציגים חלונות בלגיים מאלומיניום על פני אלו העשויים מברזל: 

עמידות וחוזק: גם ברזל נחשב חזק מאוד ואולי חזק אף יותר מול אתגרים מסוימים אך עם השנים ועם השפעות הטבע הוא הולך ונחלש מאוד. במיוחד הדברים אמורים כאשר הוא סופח לתוכו לחות ורטיבות ואז מייצר חלודה ומתחיל תהליך של עיכול החומר. יש כמובן פתרונות לדברים אלו אך הם דורשים מאיתנו רמה מאוד גבוהה של תחזוקה. האלומיניום לעומת הברזל עמיד בכל תנאי מזג אוויר, אינו דורש עבודות תחזוקה, אינו מחליד ונשאר חזק ויציב לאורך עשרות בשנים.

בידוד. פרופיליי ברזל כמעט ואינם מסייעים בידוד ויתרה מכך, הוא אפילו מתקשה לבודד רעשים ואף אחראי ליצירת רעשים בעצמו. לעומתו, פרופיל אלומיניום מציג רמה בידודית גבוהה במיוחד. הבידוד מתייחס לפן התרמי, שעה שהוא מונע מהטמפרטורות בחוץ להשפיע על פנים הבית. הבידוד המיוחד גם מאפשר למיזוג או חימום שערכנו בבית, לא לזלוג כלפי חוץ ובכך משמר וחוסך בהוצאות אנרגיה. במקביל, הפרופיל מאלומיניום מציג יכולות בידוד גם ברמה האקוסטית עם מניעת רעשים חיצוניים מלבוא לתוך הבית. 

המחיר. ברזל הוא חומר יקר יחסית והתקנת חלונות בלגיים מחיר גבוה אם מדובר בברזל ולא מאלומיניום. לא רק שהמסגרת תהיה יקרה יותר בברזל, חשוב לזכור שגם חלקי החילוף (למשל שלבים) יהיו יקרים יותר אם נצטרך להחליפם. 

עיצוב ונוחות. גם חלונות בלגיים מברזל וגם חלונות בלגיים מאלומיניום מאפשרים לנו עיצובים ברמה גבוהה ורחבה ובשלל צבעים. האלומיניום, בגלל משקלו הקל יחסית, נוח יותר לתפעול והזזה, היכן שצריך, בוודאי במפתחים גדולים מאוד כמו יציאות למרפסת.

ביצוע וגימור

אלומיניום נחשב לחומר שקל לעבוד עליו ולהתקין אותו. יחד עם זאת ובמיוחד כאשר מדובר בסגנון של חלון בלגי, נדרשת דייקנות ועדינות מרביים, גם כדי לא לפגוע בסגנון העיצובי הייחודי וגם כדי להגיע לשלמות מבחינת אקוסטיקה ובידוד. רק חברת אלומיניום אשר מתמחה בחלונות בלגיים ואשר עושה שימוש בפרופילים איכותיים מאוד, תדע להעניק לך את השלמות הזו.

'המרכז לעבודות אלומיניום' הנה חברה המתמחה בעבודות אלומיניום, בין השאר עם פרופיל בלגי. חלונות בלגיים מחיר הם לא דבר זול אבל אנו מציעים מבצעים והנחות ששווה לבדוק.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

אזור מרכז

אזור צפון, דרום, ירושלים