חלונות מבודדי רעש –  כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

חלונות מבודדי רעשחלונות מבודדי רעש

באורח החיים המודרני פעמים רבות אנו סובלים מרעש, בעיקר אם אנחנו מנהלים את חיינו בסביבה עירונית סואנת. רעש יכול להיות מטרד של ממש, מחקרים הוכיחו שמטרד הרעש יכול להשפיע על שינה, בעיות זיכרון, תחושות לחץ ומצב נפשי. פעמים רבות, מגורים באזור עירוני לצד תחנות אוטובוס, מרכזים מסחריים, כבישים סואנים ועוד, עלולים להכניס את הרעש אלינו הביתה. למעשה, גם אם אנחנו גרים במושב, בכפר או במקום יחסית שקט, לא פעם אנחנו סובלים מרעשים. אלו יכולים להיות רעשים של יונים טורדניות, רעשים של שיפוצים מהשכנה ליד ועוד סוגים שונים של רעשים שפוגעים באיכות חיינו ומפריעים למנוחתנו הבסיסית ביותר. 

זו תחושה מאד לא נעימה לקום בבוקר לרעש של אוטובוס עוצר בתחנה או משאית זבל. יש אנשים שמאד רגישים לרעש, ורעש עלול לפגוע פגיעה ממשית באיכות החיים שלהם. הרעשים האלו עלולים להיכנס אלינו הביתה ממבחר סיבות, נפרט על הסיבות והפתרונות להתמודדות עם רעש.

מה עלול לגרום לרעש להיכנס אלינו הביתה?

  • קירות דקים – אם אתם גרים בדירה עם קירות שאינם מספיק מסיביים, יתכן ורעשי הרחוב והבניין נכנסים אליכם לקירות. קירות בטון לדוגמה סופגים יותר רעש מאשר קירות גבס ללא בידוד. ככל שהקיר יותר מסיבי הוא סופג יותר את הרעש.
  • כיוון החדר – לעיתים החדר שבו אנחנו ישנים והכי רגישים לרעש הוא חדר שפונה דווקא לאזורים הרועשים ברחוב
  • תקרה ושכנים מלמעלה – מכירים את זה שאתם שומעים כל רעש של רהיט שזז, כדור מקפץ או נעלי עקבים מהשכנים למעלה? לעיתים הרעש שהכי מטריד אותנו מגיע דווקא מהשכנים מעלינו. עקרונית, אם התקרה תהיה עשויה מבטון בדומה לקירות גם היא תספוג טוב יותר את הרעש, אבל אם הרעש הוא מצב נתון אפשר לבקש מהשכנים להניח שטיח שיספוג מעט את הרעשים.
  • חלונות שאינם מבודדי רעש – אם חלונות הבית שלכם עשויים מזכוכית רגילה שאינה מבודדת רעש, יתכן מאד שהרעש נכנס הביתה דווקא משם. כמו כן, אם מסגרת החלון אינה אטומה, זהו מקור נוסף לכניסתו של רעש. זהו אחד הנושאים שיותר קל לפתור, שכן אין לנו שליטה על השכנים או על קירות הבניין הקיימים, אבל אפשר לבחור להתקין חלונות נגד רעש. חלונות אלה ישנו לגמרי את איכות החיים שלכם ויספקו לכם הגנה מקסימלית בפני רעשים שמגיעים מבחוץ. קראו עוד על : איטום חלון רעש

 

איזה סוגי חלונות מבודדי רעש יש ומה המחיר?


חלונות מבודדי רעש הם למעשה חלונות רגילים למראה שהזכוכית שלהם והמסגרת שלהם נועדו לבודד רעש מבחוץ. זו יכולה להיות זכוכית עבה במיוחד או זכוכית כפולה מסוגים שונים, כשחשוב שמסגרת החלון תהיה אטומה. המחיר נקבע לרוב לפי מ"ר והוא נע בין כ-1,000 ₪ לחלון בגודל זה ועד 2,500 ₪, בהתאם לסוג החלון, המסגרת, הזכוכית ועוד.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat