כמה עולה מטר חלון אלומיניום?

תוכן עניינים

כמה עולה מטר חלון אלומיניום?

כמה עולה מטר חלון אלומיניוםחלונות אלומיניום מהווים היום את הסטנדרט להזמנת חלונות חדשים לבית, למשרד או לכל מבנה אחר. חלונות אלה מגיעים במגוון רחב של עיצובים וגדלים ובמפרטים טכניים שונים. אחד הפרמטרים המרכזיים שמשפיעים על מחירו של חלון אלומיניום, פרט לסוג הזכוכית ולגודל החלון כמובן, הוא סוג הפרופיל שבו נעשה שימוש לבניית מסגרת החלון וכמות הפרופילים המעורבים בעיצוב החלון כולו. כל אלה יחד יכריעו את השאלה כמה עולה מטר חלון אלומיניום כשהמחיר, חשוב להדגיש, ניתן תמיד ביחידות של מטר רבוע ולא מטר רץ.

 

לכל חלון מחיר משלו

ככלל, חלון הוא הלחם של כמה רכיבים נפרדים, המגובשים יחד בכדי ליצור את החלון כולו: זכוכית, מסגרת, משקוף, פרזול, עיטורים ואביזרי עיצוב. בכל חלון ניתן לייצר שילובים שונים בין כלל המרכיבים הללו. כך למשל, תוכלו ליצור חלון עם זכוכית בידודית ופרופילים סטנדרטיים של חלונות אלומיניום, או ליצור חלון טריפלקס עם פרופילים בלגיים שמשמשים לא רק לבניית מסגרת החלון אלא גם ליצירת הדוגמא העיצובית שלו. בכל אחד מן המקרים, התשובה לשאלה כמה עולה מטר חלון אלומיניום תהיה שונה, לרוב בפערים של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן. בסופו של דבר, לאחר שהחלטתם על המפרט הטכני שבו אתם רוצים להזמין את כל החלונות לבית, המחיר יינתן לכם לפי מ"ר ולא לפי מטר רץ, כלומר מחשבים את השטח של כל חלון במ"ר ומכפילים במחיר למ"ר, שכאמור יכול להשתנות ממקרה למקרה בהתאם למפרט המדויק של החלון הספציפי.

הכי זול והכי יקר

בשורות אלה לא נוכל וגם אין כל ערך בניסיון להגדיר מהו החלון הזול ביותר ומהו החלון היקר ביותר. מה שכן נוכל לומר הוא שישנם סוגים ספציפיים של פרופילים שנחשבים לזולים יותר ופרופילים אחרים שנחשבים ליקרים יותר וכך גם לגבי הזכוכיות. כך למשל, חלון מפרופיל קליל 7000 שנחשב לפרופיל הסטנדרטי של חלונות הזזה יעלה לכם בסביבות 1500 שקלים לחלון (כמובן במסגרת טווח ידוע של מידות סטנדרטיות). לעומת זאת, פרופיל בלגי יעלה לכם יותר, החל מפרופיל 1700 שהוא דק יותר ויעלה לכם כ-1700 שקלים לחלון ועד פרופיל 4300 שעלותו יכולה להגיע גם ל-3500 שקלים. אבל במענה לשאלה כמה עולה מטר חלון אלומיניום אי אפשר להתייחס אך ורק לפרופילים, שכן מחיר החלון מושפע מאוד גם, ואולי בעיקר, מעלות הזכוכית המותקנת בו.

לעניין זה, ישנם שני סוגי זכוכיות בהם נהוג לעשות היום שימוש לייצור חלונות: טריפלקס ובידודית. בשני המקרים מדובר בזכוכית שעשויה משתי זגוגיות הצמודות זו לזו ועטופות ביריעה פולימרית שמעניקה להן חוזק מבני רב והופכת אותן למעשה לזכוכית אחת. בחלון טריפלקס יוצמדו שתי הזגוגיות זו לזו באמצעות יריעה פולימרית בין שתי הזגוגיות, בעוד שבחלון בידודית, יושאר מרווח אוויר בין שתי הזגוגיות. חלון בידודית יעלה לכם בדרך כלל יקר יותר מחלון טריפלקס ברמה של כמה מאות שקלים יותר. על כל אלה אפשר להוסיף את עלויות הפרזול, האביזרים, הצירים, המסגרת וכדומה, שגם הם מושפעים ישירות מהבחירות שאתם עושים לגבי עיצוב הפרופיל וסוג הזכוכית.

על אף הפערים המצומצמים יחסית בין העלויות השונות של דגמי חלונות האלומיניום השונים, המדובר בעניין לא פשוט דווקא מכיוון שבדרך כלל אנחנו לא מזמינים חלון אחד, אלא מספר רב של חלונות לכל חדרי הבית, מה שהופך כל פער קטן לפער מצטבר גדול. מצד שני, לא מומלץ לבסס את כל הבחירה שלכם אך ורק על השאלה כמה עולה מטר חלון אלומיניום.  

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat