מה זה בדיוק חלון קיפ?

חלונות קיפ (מגרמנית – "Kippfenster" – חלון הטייה) – חלונות קיפ הם חלונות צרים ומאורכים ונפתחים ל ידי הטיית החלק העליון או התחתון של החלון פנימה או החוצה, בזווית. ברוב המקרים מידת ההטייה המרבית האפשרית בחלונות הקיפ היא מוגבלת. הגבלה זו נועדה לספק רמת בטיחות גבוהה, למשל בבתים רבי קומות, כי היא מונעת נפילה דרך החלון החוצה).

חלונות דריי קיפ (מגרמנית "Drehkippfenster") – חלונות עם הטייה ועם ציר) – אלה חלונות שנפתחים בהטייה, אך קיימת גם אופציה לפתוח אותם על ציר, כמו חלון ציר רגיל. היתרון הבולט של חלונות אלה טמון בכך שניתן לפתוח פתיחה מלאה של החלון – גם לאוורור וגם לניקוי – והחסרון הבולט הוא המנגנון המסובך שעלול להתקלקל עקב שימוש אגרסיבי מדי.

מאיפה הגיע חלון קיפ?

בקיץ בגרמניה בתקופה החמה ביותר בשנה הטמפרטורות מגיעות לפעמים עד 30 מעלות צלזיוס. (86 מעלות צלזיוס), אז מתעורר צורך אמיתי באוויר צח. זה הרקע להמצאה גרמנית שנקראת  Dreh-Kipp-Fenster (חלון דרייקיפ בברית…).

מה כל כך מיוחד בהם?

חלון דריי קיפ הומצא בשנות החמישים בגרמניה, והוא עד היום חלון פופולרי בכל רחבי אירופה, שם אין  שימוש במיזוג אוויר כמו אצלנו בשראל ובארצות חמות אחרות..

כשהומצא חלון הדרייקיפ  הראשון הוא איפשר לסובב את החלון על ידי סיבוב הידית ב – 900  ולהטות אותה כאשר הידית מסובבת 1800. זה איפשר לך לנקות את החלק החיצוני של החלון, וגם זרימת אוויר חזקה כדי להכניס אוויר צח לבית ולהימנע מאוויר מעופש.

בערי צפון אירופה מומלץ לעשות זאת כל יום למשך כ – 15 דקות בבוקר בקיץ. כך ניתן לשמור על הבית קריר יחסית, מכיוון שאוויר הבוקר הקריר 'נלכד' בתוך הבית.

אבל, מכיוון שהקיץ הגרמני לא כל כך חם, החלון הזה מציע אפשרות נוספת לשמור על זרימת אוויר קבועה היא באמצעות פונקצית הטיה; על ידי הטיית החלון.

זה רק הגיוני שחלונות אלה יהיו פופולריים באקלים אירופי הממוזג יותר, כאשר הקיץ לא מתחמם מדי,  מיזוג אוויר אינו נפוץ במיוחד, ולכן בידוד טוב ושיטות אוורור נכונות הן דרכים שימושיות להתמודד עם חום. כמו כן, חלונות כאלה מציעים יתרון גדול בבתים ללא מיזוג אוויר, כאשר אין דרך להעביר אוויר בין פנים הבית אל מחוצה לו.

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

תוכן עניינים