מחיר חלונות אלומיניום

תוכן עניינים

מחיר חלונות אלומיניוםמחיר חלונות אלומיניום

החלטתם ללכת על חלונות אלומיניום לבית? החלטה מצוינת. מדובר על חלונות נפוצים בשימוש בישראל, והיתרונות הרבים שיש לסוג חלונות אלו מציבים אותם כאיכותיים ומומלצים. כדי שתוכלו לדעת כמה זה צפוי לעלות לכם ריכזנו במאמר הנוכחי את כל המידע שצריך לדעת על חלונות אלומיניום לבית. כדאי לזכור כי מחיר חלונות אלומיניום איננו קבוע ואחיד אלא עשוי להשתנות בהתאם למגוון פרמטרים שונים, עליהם נרחיב בהמשך מאמר זה נוסף על נושאים אחרים הקשורים אל סוגי חלונות האלומיניום הקיימים כיום בשוק, והיתרונות שיש בסוג חלונות אלו.

מהם חלונות אלומיניום?

לפני שנרחיב על שלל המאפיינים של חלונות אלומיניום, נעניק מעין סקירה קצרה על החלונות הללו. כשמדברים על חלונות אלומיניום, הכוונה היא לחלונות שהמסגרת שלהם עשויה אלומיניום, והחלון עצמו עשוי זכוכית בעלת שכבה אחת או כפולה. כיוון שהזגוגית היא שקופה ובסיסית, מסגרת החלון היא זו המעניקה את היופי העיצובי של החלון. בעבר היה נהוג להשתמש במסגרות עץ לחלונות הבית, אך כיוון שמדובר על חומר גלם טבעי הוא פחות עמיד לעומת חומר האלומיניום.

סוגים של חלונות אלומיניום

כיום ניתן למצוא סוגים שונים שחל חלונות אלומיניום, ולכן למעשה מחיר חלונות אלומיניום משתנה ואיננו אחיד, נוסף על פרמטרים נוספים שנסקור בהמשך המאמר. ניתן לומר כי קיימים ארבעה סוגים עיקריים של חלונות אלומיניום לבית:

  • חלונות הזזה – זהו חלון גדול יחסית בעל שני צדדים, ולכן ניתן לפתוח ולסגור אותו באמצעות הזזת החלון הצידה כאשר הוא נע על מסילה ייעודית. חלון מסוג זה מתאים לרוב כפתח יציאה למרפסת או גינת הבית. 
  • חלונות פתיחה – אלו חלונות הנעים על ציר, ולכן שיטת הפתיחה / סגירה להם זהה לדרך הפתיחה והסגירה של דלתות כלפי פנים הבית או החוצה.
  • חלונות קיפ – חלונות הנפתחים בצורת שיפוע, כך שהפתח שנוצר לאחר פתיחת החלון נמצא בראש החלון ומאפשר אוורור מיטבי של החלל במקביל לשמירת הפרטיות בתוך הבית.
  • חלונות משולבים – זהו חלון המשלב פתיחה / סגירה שלו בצורה מלאה על גבי ציר, וכן פתיחה בשיפוע כמו חלון קיפ.

מה היתרונות של חלונות אלומיניום?

כפי שציינו קודם, חלונות האלומיניום הפכו להיות בין החלונות הנפוצים ביותר לשימוש בבתים בישראל. הסיבה לכך נובעת מכמה יתרונות בולטים שיש לחלונות אלו, ביניהם העמידות של חומר הגלם ממנו החלון עשוי. האלומיניום חזק ועמיד מפני הצטברות של חלודה, ובנוסף גם הניקיון והתחזוקה שלו פשוטה ונוחה. נוסף ליתרונות אלו, האלומיניום מעניק בידוד מצוין לפתחי הבית וכך מונע מחום או קור קיצוניים השוררים בחוץ לחדור אל פנים הבית.

אילו פרמטרים משפיעים על מחיר חלונות אלומיניום?

כדי לקבוע את מחיר חלונות אלומיניום אותם בוחרים, יש להתחשב בכמה פרמטרים שונים העשויים להשפיע על העלות הסופית של החלונות:

  • פרופיל החלון – הפרופיל הוא המסגרת של החלון המקיפה את הזגוגית, כך שפרופיל אלומיניום עבה יהיה איכותי יותר ולכן גם יקר יותר לעומת פרופיל סטנדרטי. פרופיל בלגי נחשב ליוקרתי ביותר בחלונות אלומיניום, ולכן בחירה בו תייקר את העלות הסופית. 
  • צבע החלון – במידה ובוחרים צבע פרופיל שאיננו סטנדרטי כמו לבן או קרם, העלות של החלון תהיה גבוהה יותר.
  • סוג הפתיחה של החלון – העלויות של חלון הזזה, קיפ או משולב שונות זו מזו.
  • סוג הזכוכית של החלון – גם לסוג הזגוגית של החלון יש השפעה על העלות הסופית, ולכן זגוגית שקופה ובסיסית תהיה זולה יותר מזגוגית כפולה האטומה לרעשים ומבודדת.

מהו מחיר חלונות אלומיניום?

כפי שניתן להבין, לא קיים מחיר אחיד לחלונות אלומיניום כיוון שיש כל כך הרבה סוגים, סגנונות ואפשרויות המשפיעים על המחיר. אפשר לומר כי העלות הממוצעת של החלונות מתחילה מ- 800 ₪ ועשויה להגיע עד 3,000 ₪ לכל חלון.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat