משקוף עיוור לחלון – כמה מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

משקוף עיוור לחלוןמשקוף עיוור לחלון – כמה מה שאתם צריכים לדעת

אם הקבלן שלכם מבקש להתקין משקוף עיוור לחלון ואתם לא בטוחים מה זה – הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסביר בקצרה מהו משקוף עיוור, מתי הוא נחוץ ואיך אפשר למצוא מחירים זולים. לחלונות יש תפקיד מכריע בקביעת איכות החיים בבית כך שלא נרצה למהר לקבל החלטות מבלי להבין את המשמעות המלאה של הדברים. המשקוף העיוור נועד לתחום את פתח החלון לטובת הגדרת מידות מדויקות. הבנייה תתבסס על חומר גלם נטול גימור ועיצוב היות ועל גבי המשקוף נתקין בעתיד חלון מעוצב.

מה זה משקוף עיוור לחלון?

תפקידו של המשקוף הוא בתיחום מפתח החלון או הדלת. משקוף עיוור קובע את המידות המדויקות של הפתח (חלון או דלת). על מנת להבטיח עמידות מקסימלית יש לבחור בחומר גלם איכותי. מדובר במתקן פנימי כך שאין צורך בגימור או עיצוב. בנייה נכונה של משקוף עיוור לחלון חיונית להמשך התקנה של חלון מדויק ויציב. שני חומרי הגלם העיקריים שמשמשים למטרה הם עץ ואלומיניום. 

משקוף עיוור עשוי עץ מול משקוף עיוור עשוי אלומיניום

בעבר נהוג היה להשתמש בעץ לטובת בניית משקופים עיוורים לחלונות. לוחות עץ הותקנו בצמוד לשלד הבטון סביב המפתח. כיום, את התפקיד של העץ מבצע בהצלחה האלומיניום. משקופי אלומיניום מגיעים מראש כיחידה אחת (מרובע חלון מוכן) כך שההתקנה מהירה ופשוטה  יותר. הבחירה באלומיניום חוסכת לכם את הצורך להצמיד כל לוח עץ בנפרד לאחד הצדדים של המפתח. משקוף עיוור לחלון עשוי אלומיניום מגיע כיחידה אחת אותה מכניסים את מפתח החלון ומקבעים. לטובת התקנה קלה משקופי האלומיניום מגיעים עם רצועות צד להתקנה מהירה ופשוטה עוד יותר.

מה משתלם יותר מבחינה כלכלית?

משקופים עיוורים עשויים אלומיניום מיוצרים במפעלים על פי מידות סטנדרטיות. השימוש במיכון ייעודי מוזיל את עלות הייצור באופן משמעותי. בנוסף, התקנת משקוף עיוור עשוי אלומיניום תהיה פשוטה, מהירה וזולה יותר. כאשר מסכמים את העלויות מגלים שהעלות הכוללת של הבחירה באלומיניום זולה יותר. 

איפה מזמינים משקוף עיוור?

התפקיד החשוב אותו ממלא המשקוף העיוור מחייב אותנו בבחירה נכונה בספק אמין ומקצועי. יש לבחון נכון את רמת המקצועיות בעזרת המלצות ובחינת עבודות קודמות. כדאי לברר באיזה סוג אלומיניום נעשה שימוש ולתת עדיפות לבעלי מקצוע שמבצעים באופן קבוע עבודות אלומיניום לטובת בניית חלונות. השירות כולל ברוב החברות מדידה מדויקת של מפתח החלון אצלכם בבית. נציג מטעם החברה עתיד להגיע אליכם ולבצע מדידה. מחפשים לחסוך בהוצאות מבלי להתפשר על האיכות? הזמינו גם משקוף עיוור וגם את החלון עצמו אצל אותו הספק. 

מדוע לא כדאי לבצע התקנה עצמית?

גם אם התברכתם בידי זהב ואתם נוהגים לבצע בהצלחה את כל עבודות השיפוץ בבית, בכל הקשור להתקנת חלונות כדאי לפנות לאיש מקצוע. התקנה נכונה של חלונות דורשת שימוש בחומרי איטום ועבודה על פי מידות מדויקות. סטייה קלה במדידה עלולה להביא למצב בו החלון אינו אטום ומים חודרים אל תוך המבנה. הבחירה באלומיניום הופכת את העבודה לפשוטה ומהירה יותר אך יש לזכור שהתקנת חלונות נחשבת לעבודה בגובה שדורשת ניסיון, אמצעי בטיחות וכלים מתאימים. 

האם אפשר להתקין חלון ללא משקוף עיוור?

התקנה ישירה של חלון במפתח אינה מומלצת כלל. המשקוף העיוור חיוני למדידה מדויקת של המפתח והבטחת יציבות ואטימות מלאה. המחירים לא גבוהים, ההתקנה מהירה והשירות אדיב. החלונות עתידים ללוות אתכם במשך עשרות שנים כך שכדאי להשקיע נכון במוצר איכותי. עם תשתית חזקה ויציבה החלונות יהיו חזקים, איכותיים ועמידים היום וגם בעוד 20 שנה. 

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat