תוכן עניינים

לחיות בבועה: סגירת חורף מחיר ומשמעויות

סגירת חורף מחירנכון, אנחנו לא בדנמרק, נכון, אין פה גשם בלתי פוסק כמו בלונדון. קר פה בחורף אבל ברוב הימים במידה נסבלת פחות או יותר ועדיין, בכמות הימים הנכבדה בהם יש גשם, רוחות חזקות וקור בחורף או כאשר יש טמפרטורות לוהטות בחוץ במשך הקיץ, אנחנו נמנעים כמעט לחלוטין מלשבת במרפסת שלנו בבית או בחצר. 

באירופה, בהם הימים החורפיים רבים יותר, ניתן למצוא למכביר בתי עסק, מסעדות, אתרי בילוי, בתי דירות ובתים פרטיים, שמתהדרים בסגירת חורף. דבר זה מאפשר להם ליהנות ולשבת בחלל סגור ונעים, גם כאשר מזג האוויר בחוץ סוער. גם בישראל התחילו להבין לאחרונה את היתרונות העצומים של סגירת החורף וניתן לראות את מבני האלומיניום עם קירות הזכוכית המרשימים, עולים ומופעים עוד ועוד. רגע לפני שמתקדמים אל עבר בניית והתקנת סגירה שכזו ומעבר לסוגיית סגירת חורף מחיר, כדאי להכיר עוד כמה טיפים שחשוב לשים אליהם לב.

התאמה אישית

כפי שאין התאמה של חלון סטנדרטי אחד ויחיד, כך גם אין מרפסת אחידה בגודלה , צורתה והסוג שלה. ניתן למצוא מרפסות גדולות, קטנות, על הקרקע, תלויות או נשענות על עמודים. לכן, יש חשיבות רבה בכל הקשור להתאמה נקודתית של הסגירה לסוג המרפסת והדרישות שלה. בסיס המרפסת הוא הפרגולה העשויה אלומיניום, שהיא למעשה הקונסטרוקציה עליה נתמכים קירות הזכוכית. מעבר לעובדה שעל קונסטרוקציה זו להיות חזקה, כדי לשאת ולהחזיק היטב את הקירות הכבדים, היא גם חייבת להיות מקובעת היטב ובנויה נכון מבחינה הנדסית.

כמובן שיש להתחשב גם בכיוונים השונים אליהם פונה המרפסת, החל מזוויות ראיה נכונות לנוף, התייחסות למיקום השמש לאורך היום , כיווני גשמים, האם יש קיר משותף עם הבית ואילו קירות ועוגנים אחרים קיימים בסביבה, עליהם יכולה הפרגולה להסתמך ועוד. ככלל, כאשר עוסקים בסגירת מרפסת קבועה, כדאי מאוד לערב בעניין גם מהנדס, אם זה לצורך אישורים הנדרשים בחלק מהמקרים ואם זה כדי לבדוק האם המרפסת יכולה לשאת בעומסים החדשים.

בחירה במקצוענים

עבודות אלומיניום אינן דבר פשוט כלל. למרות שזו נראית עבודה פשוטה, היא למעשה דורשת מומחיות רבה, הן בשלבי התכנון והן בשלבי ההקמה, הביצוע וגמר העבודה. כמו בתחומים רבים בישראל, אנשים רבים עוסקים בעבודות אלומיניום בלי רישיונות או הסמכה כלשהי ויתכן ותמצאו במהלך החיפושים שלכם אחר חברת אלומיניום, חאפרים רבים. המלצתנו היא להימנע מהם, גם אם הדבר מפתה במיוחד נוכח מחיר מאוד זול שהם מציעים. עבודה לא נכונה ולא מקצועית עם אלומיניום תוביל לביטול כל היתרונות של האלומיניום וליצירת שלל בעיות, תקלות ונזקים עם סגירת החורף. במקרה זה סגירת חורף מחיר לא צריך להיות שיקול הדעת היחידי שלכם.

ככלל, אנשי מקצוע מיומנים לא רק יבצעו עבורכם את העבודה אלא יהיו שותפים אמיתיים בתהליך התכנון, הדאגה לעמידה בדרישות, הקניית זוויות חשובות, גם ברמה העיצובית ועוד. 

החומר ממנו עשויים חלומות

כדי שבסופו של תהליך תהיה לכם סגירת חורף איכותית שתשרת אתכם נאמנה במשך עשרות שנים, ישנה חשיבות רבה גם לסוגיית חומר הגלם ממנו היא תהיה עשויה. רבים מתלהבים מפרגולות העשויות עץ כבסיס לסגירת החורף, בשל המראה הכפרי הייחודי שלהם. אבל למעשה, פרגולה העשויה עץ חשופה לפגיעות מזג האוויר ועם הזמן השמש והלחות גורמים להם להיסדק. בנוסף, היא דורשת תחזוקה תמידית שעולה כסף רב.

לעומת זאת, אם תשאלו אנשי מקצוע, הם ימליצו לכם על בסיס העושה שימוש בפרופיל אלומיניום חזקים ועמידים. היותם קלי משקל ונוחים לעיצוב, לא פוגעים ביכולתם להחזיק משקלים גדולים במיוחד ולעמוד בעומסים ומול פגעי מזג האוויר, בלי להציג כמעט בלאי ובלי צורך לתחזק אותם תדיר. האלומיניום גם אינו מחליד ואינו דורש צביעה מחדש כל הזמן, כמו פרגולות מברזל או מעץ למשל. למען האמת, תוכלו גם לבקש ליצור עבורכם סגירת חורף מאלומיניום דמוי עץ, שיקנה לכם את המראה העצי לצד החוזק של אלומיניום. אומנם במקרה זה סגירת חורף מחיר תהיה גבוהה יותר אך יתכן ותמצאו זאת משתלם עבורכם.

לא לבחור בכאילו

המונח סגירת חורף נתון לפירושים רבים, בייחוד על ידי חאפרים בתחום. בפועל, הם יכולים לבצע עבורכם את סגירת החורף על ידי יריעות פלסטיק מתנפנפות או חומר דמוי שמשונית. לא כדאי ליפול למלכודות כאלה ואחר כך לגלות שהגשם חודר פנימה ושמיזוג האוויר המופעל בבית, בורח דרך פתחים לא אטומים החוצה, רק כי רציתם סגירת חורף מחיר נמוך. חשוב לוודא שאכן מדובר בסגירת חורף עם קרוי והצללה איכותיים, איטום מצוין, עמידות של כל הקונסטרוקציה וסגירה שהיא תיקנית על פי כל חוק ודין.

'המרכז לעבודת אלומיניום' הינה חברה ותיקה המתמחה בתחום עבודות האלומיניום ובסגירות חורף איכותיות ומקצועיות. דברו איתנו ותתווכחו בעצמכם.

אולי יעניין אתכם גם...