תוכן עניינים

סגירת מרפסת לחורף מחיר ויתרונות

סגירת מרפסת לחורף מחירישראלים רבים שואלים את עצמם האם סגירת מרפסת לחורף מחיר שכדאי לשלם או לא. והתשובה רבותי: בהחלט כן. ונסביר: סגירת מרפסת לחורף תורמת לנו בשני אספקטים מרכזיים. קודם כל היא מגדילה עבורנו את שטח הבית. כעת נוסף לנו מעין חדר שלם, בו אנו יכולים לעשות כל דבר. זהו חדר רגיל לחלוטין, אטום ומבודד, חזק ויציב. בכך לא רק שאנו מגדילים את שטח הדירה אלא גם מגדילים את ערכה, שכן כעת היא כוללת חדר נוסף.

שנית, יש לנו מרפסת כל כך יפה אך יחד אם זאת כמעט איננו עושים בה שימוש, בשל העובדה כי היא חשופה למזג אויר לא אידיאלי. החורף אנו נסוגים מפני הגשמים, הקור והרוחות ובקיץ אנחנו נמלטים אל תוך הדירה מפני החום הכבד. לא מגיע לנו קצת לשבת במרפסת וליהנות? סגירת מרפסת לחורף היא המענה המקדם את 2 הנקודות האלו ולכן גם סגירת מרפסת לחורף מחיר שנשמח לשלם ושווה להשקיע אותו.

סגירה זמנית מול סגירה קבועה

כאשר אנשים שונים מדברים על סגירות מרפסת לחורף, הם גם יכולים להתכוון לסגירות שונות. ישנה הסגירה הזמנית, זו שלרוב תהיה עשויה חומר רך ולא חזק, כמו יריעות פלסטיק שקופות, שעיקר תפקידם הוא לעצור מטחי גשם ורוחות חזקות. הם לא באמת אטומות ולא באמת מאפשרות ניהול אורח חיים רגיל וקבוע בתוכם. לעומת זאת, יש את סגירת המרפסת הקבועה. סגירה זו היא כבר בניית קונסטרוקציה חזקה ועמידה לאורך מספר רב של שנים ועם אטימה נכונה וביצוע עבודת האלומיניום בצורה מקצועית, היא יכולה לשמש אותנו כחדר לכל דבר ועניין.

העובדה כי זוהי סגירת קבע, אינה אומרת כמובן, שלוחות האלומיניום הוא קירות הזכוכית שבמעטפת, אינם יכולים להיפתח. קיימים מנגנונים רבים שיכולים לסייע בפתיחת הקירות, כדי לאורר את המרפסת, אם על ידי הזזה ידנית ועל גבי מסילות ועם על ידי פתיחה חשמלית באמצעות מנגנון מיוחד המאפשר לפרגולה כולה, גם לקירות, להתקפל ולהיפתח בלחיצת כפתור. במקרה זה, תהיה סגירת מרפסת לחורף מחיר גבוה יותר כמובן. 

אישורים

סגירת קבע של מרפסת היא עסק מורכב. סגירה באמצעות בנוי שלם עם בלוקים וכו' דורשת רישיונות. סגירה פרוביזורית באמצעות יריעות ניילון, פטורה מכך. סגירת מרפסת לחורף באמצעות מעטפת אלומיניום וזכוכית היא אי שם באמצע. קיימת רפורמת הפרגולות, שמטרתה היא הקלה במתן רישיונות, להקמת פרגולות וסגירות חורף אולם הרפורמה עדיין לא עברה במלואה וכל רשות פועלת כראות עיניה. הכוונה היא שכנראה תקבלו אישור, השאלה היא בדרך שתצטרכו לעבור עד אליו. ככלל, מומלץ להתייעץ בנושא זה עם חברת האלומיניום, הבונה לכם את סגירת החורף. חברה ותיקה ומנוסה, תצליח לסייע לכם בנבכי הבירוקרטיה.

בכל מקרה, בין אם תדרשו לאישורים מקיפים ובין אם לא, מומלץ לערב בתהליך מהנדס או קונסטרוקטור, שיבדוק את יציבות המבנה והאם הוא מותאם להעמיס על עצמו את כל משקל המרפסת. כאשר הקונסטרוקציה בנויה אלומיניום, שהוא גם החומר המומלץ ביותר לנושא וגם בעל משקל קל יחסית, ניתן יותר להקל ועדיין, למען ביטחונכם, שיקלו זאת.

סגירה לפי התאמה

לא קונים סגירת מרפסת מהקטלוג. חברה מקצועית תגיע אליכם, תמדוד, תשקלל דברים חשובים המשפיעים על הסגירה ועל מאפייניה ורק אז תגיש לכם הצעה. פרופילי האלומיניום כאמור חזקים מאוד והם גם בעלי תכונות המאפשרות לעבד וליצור מהם פרופילים מגוונים. ועדיין, לצד העיצוב, יש חשיבות גם לעובי שלהם, בהקשר יכולתם לשאת בעומס ובמשקל של לוחות זכוכית, בייחוד הכפולות והכבדות. אסור לזלזל כלל בנושא האלומיניום וגם לא בכל נושא האיטום והבידוד הנובע מכך.

 

סגירת מרפסת לחורף מחיר סופי

קשה לקבוע מחיר אחיד וסופי לסגירת מרפסת שכן הרבה תלוי בסוג הסגירה המבוקש. האם המעטפת עשויה רק זכוכית או גם תריסים, רשתות, לוחות אלומיניום, פאנלים מבודדים ועוד. משתנים נוספי שיש לקחת בחשבון זה עובי הפרופילים, צבע האלומיניום, סוגי הזכוכית, הפרזול ועוד. כמו כן, המחיר עצמו, כמו בכל עבודות האלומיניום ייקבע בסופו של דבר כמכפלה של גודל המרפסת במטרים רבועים. 

מחיר ממוצע של סגירת מרפסת סטנדרטית, שקירותיה עשויים זכוכית תהיה החל מ600 ₪ למ"ר.

אנחנו ב'המרכז לעבודות אלומיניום' נשמח לסייע לכם, גם בשלבי התכנון וגם בשלבי הביצוע ולהציע לכם שירות מקצועי ומחיר נוח.

אולי יעניין אתכם גם...