סוגי פרופילים אלומיניום

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

סוגי פרופילים אלומיניוםסוגי פרופילים אלומיניום

האלומיניום הוא חומר גלם נפוץ ואיכותי, וכיוון שהוא נחשב ליסוד כימי שזמין בטבע יוצא שמשתלם להפיק אותו ולייצר ממנו דברים. אחד מהאלמנטים השכיחים ביותר שנמצאים בשימוש בתחום ייצור האלומיניום הוא פרופיל אלומיניום, המשמש בעיקר ליישום על גבי מפתחי חלונות במבנים שונים. סוגי פרופילים אלומיניום הם רבים ומגוונים, וכדי לדעת לבחור את הפרופיל המתאים ביותר כדאי קודם כל להכיר את הסוגים הקיימים.

למה משמש האלומיניום בענף הבניה?

חומר האלומיניום הוא קל משקל אך גם חזק ועמיד, ולכן הוא משמש לשלל שימושים בענף הבנייה כאשר פרופילים מאלומיניום הוא המרכיב המרכזי לצורך יישום האלומיניום במבנים. כשמדברים על סוגי פרופילים אלומיניום הכוונה היא למסגרת אלומיניום המעניקה עוגן ומסגרת לאלמנטים המחוברים אליה כמו משטחים עשויים מתכת, זכוכית או עץ במקרה של התקנת חלונות ודלתות עשויים אלומיניום וכן גם פתרונות בנייה קלה כמו סככות וגגונים לחניות, שערים חשמליים וידניים, תוספות והרחבות בנייה במבנים קיימים וכו'. 

מה היתרונות של פרופילים מאלומיניום?

תהליך הייצור של פרופיל אלומיניום מתבצע באמצעות תבניות מיוחדות לייצור יציקות אלומיניום, שמהן הופכים את חומר הגלם למשטחים ופלטות גדולות מהן מיוצרים פרופילים בגדלים, צבעים וצורות הדרושות. ניתן למנות יתרונות רבים לחומר האלומיניום, לא בכדי הוא משמש למגוון שימושים בבנייה שעיקרם הוא להתקנת חלונות איכותיים, כאשר היתרון הבולט הוא העמידות הגבוהה שיש לחומר גלם זה כך שהוא לא מצריך תיקונים תכופים ומסוגל לעמוד בכל מזג אוויר.

בנוסף לכך, קיימת אפשרות לייצר את פרופילי האלומיניום במגוון סוגים וצורות, כך שההתאמה שלהם לחלונות יהיה טוב וגמיש יותר מבחינת העדפה אישית. בין אם מדובר על התקנת חלון בפתיחת ציר, קיפ או חלון הזזה  -באמצעות פרופילים מאלומיניום ניתן להתאים את צורת הפתיחה הייעודית לעיצוב וסגנון החלון הדרוש.

אילו סוגי פרופילים אלומיניום קיימים?

פרופיל אלומיניום בחלונות ודלתות נועד להעניק מסגרת ותמיכה לזגוגיות המחוברות אליו, אך יחד עם זאת הוא משפיע גם על תכונות הבידוד והאטימה של החלונות מפני רעשים, רוחות ומזג אוויר חם או קר. כיום ניתן למצוא סוגים רבים של פרופילי אלומיניום, כאשר השוני הקיים בין כולם נעוץ בשלל מאפיינים כמו העובי של הפרופיל, הגודל שלו, רמת הבידוד אותה הוא מספק, העיצוב והנראות שלו ועוד פרמטרים נוספים המשפיעים בסופו של דבר על האיכות שלו.

בחברת קליל, שהיא החברה הישראלית הגדולה והמובילה בארץ לייצור ופיתוח חלונות ודלתות מאלומיניום, ניתן למצוא היצע מגוון של סוגי פרופילים אלומיניום כמו פרופיל באוהאוס, פרופיל בלגי או פרופיל אלומיניום קלאסי כמו פרופיל 7000 הבסיסי והנמכר ביותר שלהם. השוני בין כל אחד מסוגי פרופילים אלו אינו מתבסס על פרמטר יחיד, אלא מדובר על שלל הבדלים הקשורים בסופו של דבר למראה העיצובי של החלון/דלת וכן לסוג הפתיחה של אותם מפתחים.

האם אפשר לשלב פרופיל אלומיניום עם פרופילים אחרים?

אין ספק כי פרופילים מאלומיניום הם חזקים, עמידים ואיכותיים שעושים את העבודה מבחינה פרקטית ומבחינה עיצובית. יחד עם זאת ישנם מקרים בהם עולה הצורך לשלב בין שני חומרי גלם כדי להשיג עיצוב מקורי וייחודי, ולכן קיימת אפשרות לשלב את פרופיל האלומיניום עם פרופילים העשויים מחומרי גלם אחרים כמו עץ או ברזל.

כך לדוגמה שילוב של פרופיל אלומיניום עם פרופיל עץ במפתחי החלונות מעניקים מראה מסוגנן ומתוחכם יותר, כך שחללי הבית מקבלים עיצוב כפרי וחמים הודות לפרופיל העץ הטבעי המיושם בחלק הפנימי של החלון, ואילו פרופיל האלומיניום הנמצא בחלק החיצוני של החלון מעניק את הבידוד הטוב ביותר והוא גם עמיד בפני נזקי מזג אוויר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

אזור מרכז

אזור צפון, דרום, ירושלים