תוכן עניינים

עלות תריס חשמלי לבית ולעסק

עלות תריס חשמליהמהפכה הגדולה של הבית החכם, המקל על אורח החיים של היושבים בו, הפכה לטרנד הלוהט של השנים האחרונות. בין אם זה יכולת תקשורת עם מערכות החשמל בקלות, שליטה במיזוג האוויר מרחוק, הפעלת מכשירים ביתיים בצורה שחוסכת באנרגיה ועוד. אבל כשאנחנו מדברים על בית חכם, אנחנו בעיקר על דברים מתוחכמים מאוד, כאשר בפועל, אנחנו יכולים לצייד פריטים בסיסים רבים אחרים, בטכנולוגיה חכמה ומודרנית, המיטיבה את תפקודם. כזהו התריס החשמלי.

נכון שכיום ברבים מן הבתים ניתן למצוא תריסים חשמליים ורבים נהנים מיתרונותיהם, אך רבים אחרים עדיין מפחדים לרכוש תריסים חשמליים לחלונות וליציאות מהבית לחוץ. הם מתבססים על פחדים הנובעים מתדמית רעה שהייתה בעבר לתריסים אלו וכן בגלל עלות תריס חשמלי שהייתה גבוהה מאוד. בפועל, הטכנולוגיה היום של התריסים החשמליים הופכת את התריס ליעיל, עמיד ובעל יתרונות רבים, וכן מציגה עלות תריס חשמלי נוחה בהרבה.

היתרונות של תריס חשמלי

רגע לפני שנדבר על עלות תריס חשמלי, ראוי שנציין את היתרונות הבולטים של תריס זה. תריס חשמלי איכותי, המיוצר ומורכב על ידי חברת אלומיניום מקצועית ואמינה, ובאמצעות פרופיליי אלומיניום איכותיים, מספק לבית שלנו סיוע מהותי בכל הנוגע לבידוד תרמי ובידוד אקוסטי מפני רעשים חיצוניים. 

בנוסף, עונה התריס החשמלי גם על סוגיית הפרטיות שלנו, שיכולה להיפגע על ידי מבטים מבחוץ, בייחוד במפתחים גדולים כמו חלונות במטבח, יציאות למרפסת וכד'. את התריס החשמלי, ניתן לסגור גם כמחציתו, לאפשר זרימת אוויר ועדיין לא להרגיש חשופים. בתריסים חשמליים, המכונים גם תריסי אור, ניתן לסגור גם את כל התריס לחלוטין ועדיין לזכות לאוויר ואור, הנכנסים מבעד לפתחים הקטנים. חשוב לציין, כי תריס חשמלי, משמש גם כמגן על הבית. קשה לפרוץ אותו והוא מהווה גם סוג של סורג, במקרים רבים.

עלות תריס חשמלי לא על חשבון איכות

תריס חשמלי יכול להיות פתרון מצוין לבית, אם הוא מרוכב ומיוצר בצורה מקצועית. במידה ודברים אינם נעשים כמו שצריך או לא מבוצעים באמצעות חברת אלומיניום מיומנת ומנוסה, אזי בהחלט יכולים להיות בעיות. מכאן גם נובעת החשיבות בבחינה מדוקדקת של חברת האלומיניום איתם תתקשרו. במקרה זה עלות תריס חשמלי, גם אם תהיה גבוהה במעט – תשתלם לכם בהמשך.

הדברים נכונים גם כלפי המנוע של התריס. מנוע שאינו איכותי, הוא מנגנון חשמלי שיכול להתקלקל או לא לעמוד בעומס המופעל עליו של התריס הכבד ולאצת מאיזון.  במידה והחומר עצמו והפרופילים לא יהיו מאיכות גבוהה, עלולים להיווצר שברים וסדקים-  שאינם אופייניים בכלל באלומיניום ושיעלו לנו כסף רב.

 חישוב עלות תריס חשמלי

עלות האלומיניום, אשר ממנו נגזר גם עלות תריס חשמלי, נקבעת על פי מטר מרובע של חומר הגלם. כפי שהסברנו, לאיכות הפרופילים, משמעות רבה על המחיר. ישנם יצרנים מובילים רבים כמו קליל ואחרים, אשר מציעים כמה סוגי פרופילים מגוונים. כל עוד המותג עצמו מוכר ומעניק אחריות מקיפה- כל פרופיל שתבחרו מממנו יכול להיות טוב. במידה ומדובר על  פרופילים מיבוא אנונימי מהמזרח או ממקום לא מוכר אחר ואין לפרופילים תו תקן או אחריות – התרחקו מזה כמו מאש.

התריס החשמלי הרגיל נקרא תריס מושך ולצידו, ניתן לקנות 'תריס חשמלי אור'. תריס זה, גם כן חזק ועמיד ויתרונו בכך, שכאשר הוא סגור, עדיין ניתן לכווננו, כך שדרך חריצים קטנים בשטח הפנים שלו, יחדור אוויר ואור. זהו יתרון עצום למי שמחפש שפרטיות או בטיחות גבוהים יותר ועדיין רוצה לשמור על בית מאוורר.

עלות תריס חשמלי לבית

תריס חשמלי בודד עולה כ-800 ₪ לערך ומלבד הדברים שציינו לעיל, יש עוד כמה דברים שמשפיעים על המחיר, כגון מיקום ארגז התריס, צבע האלומיניום שנבחר, באם הוא שונה מן הסטנדרט ועוד. עלינו לערוך את החישוב הכולל לבית כולו, כאשר עלינו לקחת 2 היבטים בחשבון: ראשית, לא כל חלונות הבית חייבים להיות עם תריס חשמלי. ישנם מפתחים שגם תריס רגיל, כל עוד הוא עשוי אלומיניום- יכול להספיק. הנקודה השנייה היא העובדה שנוכל להיכנס למשא ומתן עם חברת האלומיניום על מחיר זול יותר למ"ר, במידה והיקף העבודה יהיה גדול יותר.

'המרכז לעבודות אלומיניום' מתמחה בתריסים חשמליים מאלומיניום איכותי במחירים מיוחדים. שווה לדבר איתנו.

אולי יעניין אתכם גם...