תוכן עניינים

עושים חשבון: קליל מחירים ואיך הם נקבעים?

קליל מחיריםרבים פונים אלינו ב'המרכז לעבודות אלומיניום' ומבקשים לשמוע מהמומחים שלנו, מהם המרכיבים וכיצד נקבע קליל מחירים? כל זאת, כדי לקבל את החלטות על סמך התקציב שלהם. לכולם אנחנו עונים בחיוך ובאדיבות, גם כי אנחנו ב'המרכז לעבודות אלומיניום' מאמינים בשירות מכל הלב וגם כי אנחנו רוצים להצליח להעביר את המסר לפיו, בכל הנוגע אל חלון קליל מחירים הוא לא דווקא הפרספקטיבה שיש להתייחס דרכה. 

הסיבה לכך היא שיש כל כך הרבה פרמטרים ומשתנים שיש לקחת בחשבון, שתשובה חד משמעית פשוט לא תהיה מקצועית. אגב, באופן כללי, אנחנו מציעים לכם להתרחק מחברות לעבודות אלומיניום לא מקצועיות. אולי תרגישו שאתם חוסכים כסף אבל זה רק לטווח הקצר. תיקון התקלות והיעדר אחריות אמיתית – יעלו לכם יותר בסופו של דבר.

אם נחזור לרגע לעניין קליל מחירים, הרי שחשוב להכיר כי  קיים  מגוון עצום של פתרונות אלומיניום מסוגים שונים, גם תחת מותג קליל. בסופו של תהליך, פתרון האלומיניום שנבחר, צריך לתת מענה מושלם. העניין הוא שלכל אחד ואחת מאיתנו יש בית שונה וצרכים שונים ומשתנים. החוכמה היא ליצור את המענה המושלם, לשקלל את כל הפרמטרים ואז להתאים את החלון האידיאלי.

למה ולאיזה צורך אני צריך את החלון ?

עוד לפני סוגיית קליל מחירים, אנחנו חייבים לשאול את עצמנו לאיזה צורך או לאיזו מטרה אנחנו צריכים את החלון. ברור שחלונות צריכים להיות גם כדי לאפשר לאוויר להיכנס הביתה וגם כדי לאפשר לקרני השמש לחדור ולהאיר את פנים הבית האפלולי וגם לשמש כמגן וכמעצור בטיחותי וכו' וכו'. אבל השאלה היא איזה צורך הוא הבולט ביותר בהתייחסות לחלון הספציפי הזה?

דוגמאות, בבקשה: חלון אמבטיה, לא חייב להיות גדול אבל הוא חייב להיות כזה שתמיד פתוח, כדי לנדף את הלחות כתוצאה מהמים הזורמים וכן כדי לאורר את הריחות הנלווים, מצד שני, הוא חייב להיות גם חלון השומר על הפרטיות של המשתמשים בחדר. לא נרצה שכל מי שעומד בחוץ, יהיה חשוף אלינו. לכן במקרה זה, חלון קיפ אשר נפתח רק בחלקו העליון בעוד חלקו התחתון נשאר אטום- הוא הפתרון האידיאלי. גם חלון דרי קיפ, הדומה לחלון קיפ, רק שאפשר להופכו בקלות גם לחלון ציר- יכול להיות פתרון מצוין.

והנה עוד דוגמא: חלון המטבח שלנו, זה שמעל הכיור. מה תפקידו המרכזי? לאפשר לאדי הבישול לצאת ולאוורר את המטבח כולו מריחות וחלקיקים הנישאים באוויר. אבל אם נתקין בו חלון ציר, כאשר נבקש לפתוח את החלון שמעל למשטח העובדה או מערכת הגז, כנף החלון תצמצם את השטח בו נוכל לעמוד ולעבוד, שכן היא פונה אל תוך המטבח. לכן במקרה זה חלון הזזה, שכנפיו נעים על מסילות וחולפים זה ליד זו או נכנסים לתוך כיסים מובנים בקיר- הם הפתרון האידיאלי.

הצורך העיצובי שמשפיע על קליל מחירים

החלון הגדול בפינת האוכל או הוויטרינה היפה ביציאה לחצר או למרפסת הדירה הם אלמנטים עיצוביים מהמעלה הראשונה. לכן, יש לבחון את סוג החלון ובייחוד את סוג הפרופילים- לפי המשתנים שלהם. לשם ההמחשה. חלון ויטרינה גדול, דורש פרופילים עבים יותר ולפיכך גם יקרים יותר. הסיבה היא הצורך בפרופיל עבה וחזק יותר כדי להחזיק בצורה טובה יותר את הזכוכית הגדולה. יש צורך גם בנוחות תפעול, שכן, נרצה להיות מסוגלים לפתוח בקלות גם חלון ויטרינה גדולה. 

וכמובן יש את סוגיית העיצוב. פרופיליי קליל לא רק נבדלים בינם לבין עצמם בסוגיית קליל מחירים ופונקציונאליות אלא גם בעיצובים וסגנונות שונים. ישנם פרופילים המדמים פרופילים בלגיים, על תתי החלוקות העדינים שלהם וישנם פרופילים דמויי עץ, להקניית מראה כפרי וחמים או פרופיליי אלומיניום בצבעים מיוחדים, שנצבעו במיוחד. החלון הגדול הוא כמו יצירת אומנות וכך עלינו להתייחס אליו.

דגמים וסדרות

קליל, כמו גם חברות מתחרות בישראל, בעלות מותגים משמעותיים אחרים כמו "אלום", "כוכב","אלובין" ו"אקוסטל", מציגים דגמים שונים ברמות דומות לדגמי קליל מחירים שונים, לפי הסדרה והדגם. שוב, אין זה אומר שסדרה כזו או אחרת טובה יותר מאחיותיה. גם הדגמים היוקרתיים ביותר, יוכלו שלא להתאים לך ודגמים טובים אחרים, זולים במעט, יעניקו לך תמורה מושלמת.

רוצים הכוונה? בשביל זה אנחנו פה. דברו עמנו בקו המומחים של 'המרכז לעבודות אלומיניום'.

אולי יעניין אתכם גם...