תוכן עניינים

תריס גלילה חשמלי מחיר והפרמטרים הקובעים

תריס גלילה חשמלי מחיר והפרמטרים הקובעים תריס גלילה חשמלי מחיר

כמה עולה מקרר? ובכן, זו שאלה לגיטימית אבל לא רלוונטית, משום שהיא תלויה בגודל המקרר שנרצה, במותג, בפונקציות השונות, במספר הדלתות ועוד ועוד פרמטרים. כך גם כאשר אנו מדברים על תריס גלילה חשמלי מחיר.

רבים רוצים להתקין בביתם תריס חשמלי. בין אם מדובר בבית חדש- שם זה כיום כבר סטנדרט ובין אם רוצים לשנות ולהחליף תריס רגיל בתריס חשמלי (אפשר אפילו להחליף תריס גלילה ידני ולהופכו לחשמלי במקרים מסוימים). ישנם סיבות רבות לעשות כך, שכן תריס חשמלי הוא פרקטי, מעוצב, נוח לשימוש ויעיל ומאפשר לנו ליהנות מכל העולמות. מגוון האופציות שהוא מציע הם גם הפרמטרים המשפיעים על תריס גלילה חשמלי מחיר. הנה כמה מהם:

החומר ממנו בנוי התריס

תריס חשמלי יכול להיות עשוי מעץ, פלסטיק או אלומיניום. חשוב לזכור שהתריס חיצוני למבנה ולכן חשוף לפגעי ונזקי מזג האוויר, משקעים ושמש. לכן עץ ופלסטיק אינם מומלצים וכעת כמעט שאינם בשימוש. העץ עלול להתרחב או להיסדק וגם דורש תחזוקה רבה והפלסטיק מתייבש ומתפורר. במקומם עולה קרנו של תריס האלומיניום הנחשב לחזק ועמיד במיוחד ועם זאת קל משקל וגמיש כך שניתן לעצבו בקלות. כיום, חומר הגלם של האלומיניום  כבר אינו יקר כבעבר.

סוג התריס. תריסי גלילה חשמליים מאלומיניום יכולים לבוא ב-3 תצורות. התצורה הראשונה היא של שלבי אלומיניום חלולים ובתוכם קצף פוליאוריטן, שאומנם מסייע לבידוד ולשמירה על אקוסטיקה שקטה אך העדר האלומיניום המאסיבי, גורם לתריס להיות חלש ושביר וכן לא עמיד בפני פריצות. התריס השני הוא תריס מושך, העשוי פסי אלומיניום עבים וחזקים, שנחשב עמיד יותר ובטוח יותר ולפיכך, מחירו גבוה יותר. התריס השלישי והיקר ביותר הוא תריס אור, אשר דומה לתריס מושך הרגיל אך כשסוגרים אותו, ניתן לכוון למצב ביניים בו בתריס עדיין סגור אך נשארים חרכים ומרווחים בשטח הפנים של התריס, דרכם חודרים קרני שמש ואוויר- להנאתנו.

אין חובה לבחור באותו סוג תריס לכל הבית. במידה ורוצים לתכנן תקציבית וחסכונית יותר, ניתן להרכיב לכל פתח חלון את התריס המתאים ביותר מבחינת צורך. פתחים גדולים, דורשים תריס חזק ולכן נבחר בתריס מושך, שטוב לנו גם מבחינה בטיחותית. עבור פתחים קטנים ומוצנעים יותר, שאין בהם שימוש רב, ניתן להסתפק גם בתריס מוקצף. בחללים אפלים מטבעם- נעדיף תריס אור.

סוג המנוע. סוג המנוע משפיע על תריס גלילה חשמלי מחיר והוא עושה זאת בכמה מישורים. ראשית איכות המנוע עצמו. מומלץ לרכוש מנועים איכותיים ועם תו תקן מוכר. שנית, גודל המנוע, שנגזר ישירות מגודל ומשקל התריס, כאשר ככל שהתריס גדול יותר, נדרשת מן המנוע יותר עוצמה. גם כאן, לא מומלץ להתקמצן על כוחות הסוס, אחרת, התריס יכול לצאת מאיזונים, להתבלות מהר ולהיתקע.

הארגז. הארגז הוא המקום אליו מתכנסים השלבים המגולגלים של התריס. האופציה הזולה אם כי הפחות אסתטית לדעת רבים, היא ארגז חיצוני הנתלה מעל התריס מחוץ לבית. אופציה יקרה יותר, היא הצבת הארגז בתוך הבית וכיסויו באלמנטים המדמים כי הוא חלק מהתריס עצמו. האופציה היקרה יותר הכוללת גם השקעה בבניה, היא הטמעה של הארגז בנישה בנויה בקיר הפנימי והסתרתה באופן דקורטיבי על ידי עבודת גבס. אין הבדל איכותי בין השיטות אם כי ארגז שנמצא בתוך הבית, מאפשר גישה קלה יותר בעת תיקון.

גישה. במידה וההתקנה של הארגז מצריכה מאמץ מיוחד או כלים מיוחדים (למשל מנוף ניד קטן)- המחיר יעלה.

חשמל. תריסים חשמליים, באופן טבעי דורשים נקודת חשמל וחיבור המנגנונים. לא תמיד הכל יהיה לנו מוכן ובקרבת מקום. אם נדרשת פעולה נוספת, תריס גלילה חשמלי מחיר, יעלה. אם זאת, בדקו האם החשמלאי הוא מטעם קבלן האלומיניום או שאתם תדרשו לשכור אותו בעצמכם בתוספת תשלום.

ועד קצת על הצעת המחיר

תריסים חשמליים מחיר עלולים להיות מעט מבלבלים. זאת משום שמתקינים שונים מציעים את הצעות העבודה בצורות שונות. עליכם להיות ערניים ולהקפיד להשוות את ההצעות לפי תכולתן. חלק מן המתקינים יתנו לכם מחיר גלובאלי, הכולל את יצור התריס עצמו, המנוע ואת עלות העבודה. חלק יפרידו בין עלות התריס לעלות המנוע ולעלות העבודה. 

מעוניינים בהתקנת תריס גלילה חשמלי מחיר משתלם ועבודה מקצועית איכותית ואמינה? 'המרכז לחלונות אלומיניום' והמומחים שלו, כאן לשירותכם.

אולי יעניין אתכם גם...