תוכן עניינים

תריס חשמלי למרפסת

תריס חשמלי למרפסת

תריס חשמלי למרפסתזוכרים את התריסים של פעם? את תריסי הפלסטיק הלבנים שהיו מתייבשים בשמש ומתפוררים לנו בידיים באמצע הפתיחה שלהם? את השבירות הרבות בקצוות שלהם? זוכרים את תריסי המתכת שהיו חורקים ונתקעים והייתם צריכים כלי עבודה בשביל לפתוח אותם? א את תריסי העץ שאחרי הגשם, השמש ועוד פעם גשם, היו מתנפחים ומתקלפים? ובכן, מזל שהימים האלו כמעט חלפו ועברו לגמרי. כיום הפתרון הפופולארי, המצטיין והיעיל ביותר הוא תריס חשמלי למרפסת.

למען האמת, תריס חשמלי הוא לא פתרון רק למרפסת. הוא הפתרון הטוב ביותר לכל חלום בכל חדר בבית. אבל אנחנו נתמקד בנושא תריס חשמלי למרפסת, משום שהמפתח של החלון במרפסת הוא הכי גדול בבית. וככזה אם שם התריס אינו מותקן היטב, אינו עשוי מהחומרים הטובים ביותר ולא נעשה על ידי חברה מקצועית, הבעיות יהיו הכי גדולות ומשמעותיות.

רק אלומיניום

יש אופציות אחרות אבל אתם תלכו רק על אלומיניום. שאר החומרים ייצרו לכם רק בעיות בהמשך. לעומתם, תריס חשמלי למרפסת עשוי ;אלומיניום יעניק לכם חוויה אחרת בכל כך הרבה מובנים. האלומיניום הוא חומר קל, גמיש ואפילו זול יחסית, ויחד עם זאת חזק וקשוח מאוד, כך שניתן ליצור ממנו תריס איכותי ביותר. ניתן להפיק ממנו תריס שהוא שילוב של עוצמה, יכולות בידוד טובות ולא פחות חשוב כאשר מדובר בבית או בעסק שלנו, חן ויופי יוצאים מן הכלל.

למעשה, תריס גלילה חשמלי למרפסת מאלומיניום יכול לבוא ב-3 תצורות: הפשוט יותר הוא "תריס מוקצף" , בו שלבי התריס עשויים אלומיניום אך הם מכילים ביניהם חללים הממולאים בקצף פוליאוריטן, שמסייע בבידוד רעשים ושמירה על הטמפרטורה הרצויה בתוך הבית. יחד עם זאת, מכיוון שהוא אינו עשוי מאלומיניום לחלוטין, הוא גם שביר יותר ואיכותי פחות. התצורה השנייה היא "תריס מושך" . תריס זה דווקא עשוי כולו אלומיניום ולכן הוא חזק יותר ומציג יעילות רבה יותר בכל התכונות הנדרשות. הסוג השלישי, "תריס מושך אור", מציג את אותם התכונות בתוספת מבורכת של שליטה על כמות האור בבית. כאשר נסגור את התריס, נוכל להשאיר בינות לשלבים חריצים קטנים, דרכם יכנס אוויר ואור, באופן קבוע.

וגם המנוע

אבל תריס חשמלי למרפסת זה לא רק תריס האלומיניום עצמו אלא גם המנוע שמפעיל אותו. המנוע הוא זה המקנה לנו את הנוחות המרבית של התריס החשמלי, שכן אנו יכולים לפתוח או לסגור אותו בלחיצת כפתור קלה. אלא שהמנוע יכול להיות גם נקודת התורפה, במיוחד אם הוא לא מאיכות טובה או שמותקן ברשלנות. המנוע חייב להיות מותקן בדייקנות וליצור כל הזמן איזון של התריס בזמן ההנפה למעלה או ההורדה למטה. אם התריס לא ירד או יעלה ישר ובצורה חלקה, המנגנון יפגע וייוצר עומס גם על התריס עצמו עד הקלקול שלו ולא ירחק היום וכל המערכת עצמה תקרוס לגמרי.

אחריות

לכן, מלבד החשיבות התמידית להתקין מערכת מורכבת כמו תריס גלילה חשמלי למרפסת אך ורק על ידי חברה מקצועית המתמחה בהתקנת תריסים חשמליים, יש גם חובה לרכוש מנוע בתוצרת איכותית במיוחד. בוודאי לא מנוע בלי אבא ואמא או שם לא מוכר בתחום. על מנוע שכזו לא תהיה אחריות אמיתית ובנוסף, גם תקלות לא יאחרו לבוא וכשהן יגיעו, לא תמיד יהיה ניתן למצוא חלקי חילוף. אגב, חברות איכותיות יתנו לכם אחריות הן על המנוע והן על התריס עצמו. חשוב גם לזכור, שמנוע חשמלי לתריס גם דורש עבודות חשמל קלות, בסביבת התריס ויש לשים גדש גם על איכות עבודה זו.

אולי יעניין אתכם גם...