דלת ויטרינה למרפסת

תוכן עניינים

דלת ויטרינה למרפסתבעבר, דלתות או חלונות ויטרינה היו נפוצים בעיקר בקרב חנויות או בבתי יוקרה. כיום, אחד הדברים הנפוצים ביותר בבתים בכלל, ובבתי קרקע בפרט, הוא דלת ויטרינה למרפסת או לחצר. יש שתי סיבות מרכזיות לכך שבעבר דלת ויטרינה הייתה פחות נפוצה. על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מדוע דלת ויטרינה למרפסת הפכה לנפוצה במיוחד?

כפי שהזכרנו קודם, בעבר דלת ויטרינה, או חלון ויטרינה היו נפוצים בעיקר בקרב חנויות. כיום, דלת ויטרינה למרפסת היא אחד הדברים הנפוצים ביותר בכל בית עם מרפסת או חצר. יש לכך שתי סיבות מרכזיות- 

  • מחירים-

    הסיבה הראשונה שתרמה לדלת ויטרינה להיות נפוצה היא המחיר. בעבר, המחיר של חלון ויטרינה איכותי היה גבוה מאוד. רוב בעלי הבתים לא היו יכולים להרשות לעצמם להשקיע מחירים כל כך גבוהים רק בשביל יציאה למרפסת או לחצר ולכן, לא היו משתמשים בדלת ויטרינה למטרה זו. 

  • עיצובים-

    הסיבה השנייה שתרמה לדלת ויטרינה להיות נפוצה היא עיצוב הדלתות. בעבר, היו מבנים רבים עם עיצובים מיוחדים, עם פתחים גדולים במיוחד או קטנים במיוחד שהיה קשה להתאים להם דלת ויטרינה. כיום, יש שלל עיצובים שונים שבזכותם ניתן להתאים דלת ויטרינה למרפסת או לחצר עבור כל מבנה או פרופיל קיים. 

כיצד נקבע מחיר של דלת ויטרינה למרפסת? 

ישנם גורמים שונים המשפיעים על מחירה של דלת ויטרינה –

גודל הדלת

הגורם המרכזי ביותר שמשפיע על המחיר של דלת ויטרינה הוא הגודל. ככל שהפתח גדול יותר כך המחיר יהיה יקר יותר. יש לקחת בחשבון שהמחיר נקבע על פי מ"ר. לכן, ככל שאתם קונים כמות גדולה יותר של חלונות ויטרינה לפתח שלכם, המחיר לפי מ"ר יהיה נמוך יותר. לכן, לעתים יש לחשוב האם משתלם יותר לקנות מספר חלונות או דלת אחת גדולה.  

סוג פרופיל

גורם נוסף השפיע על המחיר הסופי של דלת ויטרינה יהיה סוג הפרופיל. ההבדלים בין סוגי הפרופיל השונים יבואו לידי ביטוי במשקל, בעובי, בבלאי וכמובן במחיר. הפרופיל הנפוץ ביותר כיום עבור דלת ויטרינה הוא פרופיל אלומיניום. ניתן לבחור עבור כל סוג פרופיל בצבעים שונים, וישנן חברות המעניקות אפשרות לעיצוב בהתאמה אישית. צבע האלומיניום הסטנדרטי מתאים למגוון דלתות הויטרינה, ולכן מרבית הלקוחות משאירים את הצבע המקורי. כמו כן, בתוספת תשלום ניתן ליצור צורות שונות בהתאם לסוג פרופיל הנבחר. 

סוג הזכוכית 

שלב בחירת הזכוכית הוא שלב קריטי מאוד. דלת ויטרינה מצריכה זכוכית איכותית מאוד ועמידה מאוד כיוון שהפתח יהיה בדרך כלל יחסית גדול, ובנוסף לכך, יש חשש שדלת עלולה להיטרק. לכן כאשר בוחרים בזכוכית לדלת ויטרינה יש לבחור בזכוכית חזקה מאוד. זכרו שדלת הוויטרינה למרפסת נגישה גם לילדים ולכן יש לשמור עליהם בפני דלת שבירה. המחיר הסופי ייקבע על פי עובי הזכוכית אותו תבחרו. העובי הנפוץ ביותר הוא 2 מ"מ. דבר נוסף שעליכם לקחת בחשבון, הוא האם הזכוכית מאפשרת בידוד תרמי ואקוסטי ובאיזו רמה. 

תוספות שונות

אנשים רבים בוחרים להוסיף תוספות שונות לדלת הוויטרינה שלהם. אחת התוספות הנפוצות ביותר היא תריס חשמלי. תוספות נפוצות נוספות הן צלון, רשתות אלומינים, ידיות ועוד. כל אלה מייקרים את המחיר הסופי של דלת הויטרינה למרפסת. לכן, קחו בחשבון איזו תוספת חשובה לכם ועל איזו אתם יכולים לוותר. 

לסיכום

דלת ויטרינה למרפסת יכולה להפוך להוצאה משמעותית, לכן עליכם לבחור חכם. כמובן שהמחיר הוא לא הפקטור החשוב ביותר, אך יש להתחשב בו. כמו כן, עדיף להעסיק איש מקצוע מנוסה ואמין שיבצע את העבודה על הפן הטוב ביותר. 

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat