תוכן עניינים

המדריך המלא – מה זה חלון צרפתי

המה זה חלון צרפתיחלון צרפתי הוא חלון קבוע אשר אנו פחות נפתח ונסגור אותו על בסיס יומי, אם כי זה אפשרי. למעשה אפשר להתייחס את חלון צרפתי כמעין קיר נוסף בבית, קיר אשר משקף לנו את הנוף. החלונות הצרפתיים פחות נפוצים בארץ מאשר באירופה אם כי בירושלים ניתן למצוא רבים אשר משתמשים בחלונות אלו. 

 

מה זה חלון צרפתי?

לכל סוג חלון יש סוג פתיחה שונה, מה שמייחד את החלון הצרפתי הוא סוג הפתיחה שלו כאשר שתי הכנפיים של החלון נפתחים אל פנים הבית. מבעד לסוג הפתיחה אשר מייחד את חלון זה גם העיצוב תופס פה חלק ניכר. חלון צרפתי הינו חלון המזכיר לנו את העיצוב האירופאי, בדרך כלל נשתמש בחלון צרפתי עבור חלונות גדולים. חלונות אלו מאפשרים לנו לקבל פתח אור גדול ללא שום מחיצה באף חלק בחלון.

למי זה יכול להתאים?

חלון צרפתי מתאים לסוגים מסוימים של בתים, סוג זה אינו נפוץ בישראל אך נמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות. החלון יכול להתאים לכל מי שרוצה לקבל עיצוב מסוגנן יותר בבית, משהו חדש. כמובן שחלק מהעיצוב יהיה תלוי גם בפרופיל אותו בחרתם ובהשתלבות שלו עם הקו העיצובי בבית. החלון נפוץ יותר בקרב בתים פרטיים כחלון בסלון, במטבח ואפילו בחדרי שינה. עם זאת, ניתן למצוא היום גם בניינים רבים אשר יחזיקו בחלון צרפתי.

 

האם כדאי?

חלון צרפתי יכול לעשות מהפכה בעיצוב הבית שלכם, לטובה כמובן. אם אתם עובדים על הקווים המנחים של החלון שהם למעשה גודל, סוג לוחות הזכוכית ומינימום פרופיל, אתם תוכלו להנות מכל ההטבות שיש לחלון להציע לכם. בדרך כלל חלונות אלו משמשים לראווה ופחות נוחים לפתיחה וסגירה, אם כי האטימות שלהם מוחלטת. החלון הוא אחד מהאלמנטים של העיצוב הכי פשוטים שיש אשר משדרים הכי הרבה יוקרתיות. אנו ממליצים לבחור בחלון צרפתי בעיקר לסלון הבית, במיוחד אם יש לכם נוף שאתם לא רוצים לפספס ולכל מקרה בו יש לכם התלבטות לגבי עצם העובדה שחלון זה מכניס כל כך הרבה אור, תוכלו תמיד לרכוש וילון מתאים או תריס חשמלי פשוט.

התקנה

מוטב תחילה לציין כי ישנם סוגים שונים של חלונות צרפתיים, כאלו פשוטים יותר וכאלה מהודרים. בסופו של דבר החלון הוא חלון בעל פתיחה מלאה באמצעות שתי כנפיים. ניתן למצוא גם חלונות במימדים קטנים אשר יכולים להתאים למטבח ובאמצעות שתי ידיות פלסטיק נפתח את החלון. התקנת החלון חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע בכדי להבטיח שמירה את התנאים הנכונים להתקנת החלון, מינימום פרופיל, גובה ואחזקה של החלון. כמו כן, ההתקנה חייבת להיעשות באופן מקצועי על מנת לשמור על ביטחונכם שכן חלונות אלו צריכים לעמוד בפני תנאי מזג האוויר השונים כאשר הפרופיל שלהם אינו רחב כפי שאנו מכירים. כמו כן, אם תרצו להוסיף תריס חשמלי או רפפות עבור החלון יהיה עליכם לציין זאת בפני בעל המקצוע עוד לפני ההתקנה.

 

המחיר של החלון משתנה בהתאם לדגם אותו בחרתם, לגודל שלו ולמיקום ההתקנה של החלון. לרוב ייקבע המחיר לפי מ"ר כאשר המחיר כולל או לא כולל את מחיר ההתקנה. המחירים ינועו בטווח ה- 500 ש"ח עד 800 ש"ח למ"ר לרוב, אך תמיד יש מקרים חריגים לכאן או לכאן.

אולי יעניין אתכם גם...