חלון ציר

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

חלון צירהבחירה בסוג החלונות שיתאימו ביותר למבנה חדש, משופץ או כזה שזקוק לחלונות פרקטיים ואיכותיים יכולה להיות מורכבת ואף מבלבלת – במיוחד שקיים היצע גדול ומגוון של חלונות למבנים פרטיים, עסקיים, מסחריים או תעשייתיים. אם שמעתם יותר מפעם אחת על חלון ציר והכדאיות של התקנת חלון מסוג זה, כדאי שתכירו בצורה יותר טובה את המאפיינים של חלונות ציר, היתרונות שלהם, החללים בהם כדאי להתקין אותם וכו' וכך תוכלו לדעת האם הם יוכלו להתאים לצרכים שלכם.

מהו חלון ציר?

מדובר על חלון המאפשר את פתיחתו וסגירתו באמצעות ציר ייעודי לכך, כיוון שכנפי החלון מותקנות על גביו וניתנות להזזה הודות לאותו ציר. קיימת אפשרות התקנה של חלון ציר בעל כנף אחת או שתיים על פי בחירה, כאשר כיוון פתיחת החלון יהיה כלפי פנים המבנה. לרוב חלון ציר ייפתח באמצעות הזזה ידנית של ידית המותקנות על גבי כנפי החלון, אך קיימת אפשרות גם של פתיחת חלון ציר באמצעות מנגנון פתיחה וסגירה חשמלי, לרוב נפוץ בשימוש של חלונות עם ציר עליון.

מה היתרונות של חלונות ציר?

הציר עליו כנפי החלון נעות מעניק טווח פתיחה רחב ומלא יותר, כך שדרך הפתיחה של החלון תהיה גדולה יותר וכך תאפשר להכניס לחלל הפנימי של המבנה יותר אור ואוויר מבחוץ. חלונות ציר מהווים יתרון משמעותי לחללים המצריכים כניסה מקסימלית של אור או כאלו הזקוקים לאוורור תמידי, כמו חדרי רחצה, חדרי שירות וחדרים רטובים אחרים בבית בהם קיימת לחות גבוהה.

יתרון נוסף של חלון ציר נוגע לנוחות השימוש וכן לתפעול ותחזוקה של חלון מסוג זה, כיוון שזהו סוג חלון שניתן לנקות בקלות ובמהירות ללא צורך באביזרים וכלים מיוחדים. החלון נפתח אל תוך החלק הפנימי של המבנה, כך שהצד החיצוני של החלון נמצא בתוך המבנה לאחר פתיחתו ומאפשר ניקוי נגיש ונוח יותר.

היכן כדאי להתקין חלון ציר?

יש לקחת בחשבון כי חלון ציר נפתח פנימה, ולכן כנף חלון פתוח יכול להוות מכשול לאלו הנמצאים בתוך החדר הפנימי בו החלון נמצא. כיוון שזהו החיסרון הבולט של חלונות ציר יש לדעת היכן כדאי להתקין חלונות כאלו במבנה, בין אם מדובר על מבנים המשמשים למגורים או מבנים לצרכים עסקיים. כך לדוגמה החלון לא יכול להתאים להתקנה בחדרים של ילדים או משרדים קטנים בהם מפתחי החלון ממוקמים מעל שולחנות עבודה, כיוון שהאנשים הנמצאים בחדרים הללו יכולים להיתקל בכנפי חלון פתוחות ולהיחבל.

משום כך החלון יכול להתאים להתקנה בחללים גדולים ומרווחים הקיימים במבנה כמו חדר אורחים, חדרי ישיבות, חדרי שירות בבתים פרטיים וכל חלל אחר בו יש שטח פנים גדול יחסית והוא זקוק לאוורור מקסימלי.

חלון ציר עליון – מהו ומה היתרונות שלו?

חלונות ציר סטנדרטיים בשימוש הינם חלונות בהם ציר החלון ממוקם בחלק התחתון או האמצעי של מפתח החלון, כך שפתיחת כנף החלון מתבצעת בצורה מלאה ומעניקה את האפשרות לפתיחה מוחלטת של החלון. כאשר עולה הצורך להתקין חלון באזור מורכב המגביל את טווח הפתיחה, אך במקביל מאפשר פתיחה רחבה יותר של החלון בהשוואה לחלון סטנדרטי, ניתן לבחור להתקין חלון ציר עליון. בחלון זה ציר הפתיחה ממוקם בחלק העליון שלו, כך שפתיחת כנף החלון מתבצעת בדחיפת החלון החוצה כשהחלק העליון שלו "תלוי" כלפי מעלה.

חלון כזה יהיה מושלם עבור חללים קטנים וצרים כמו עליות גג, מבנים בעלי גגות משופעים או חדרי רחצה ושירותים קטנים המחייבים מפתחים ייעודיים לאוורור מקסימלי של החלל.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

אזור מרכז

אזור השרון

אזור צפון

אזור דרום

אזור ירושלים מודיעין

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!