תוכן עניינים

חלון קיפ לאמבטיה מחיר וייחודיות

חלון קיפ לאמבטיה מחירישנם סוגים רבים של חלונות אותם ניתן להתקין ברחבי הבית או במשרד שלנו. הם נבדלים זה מזה כמובן בסוג הפתיחה, סוג הפרופיל ומאיזה חומר הוא מיוצר וכן בעיצוב החלון, עובי הזכוכית, הפרזול הנוסף ועוד. כך שהבחירה שלנו לחלון שנקבע בכל פתח בבית שלנו, כמעט ואינה מוגבלת.

ויחד עם זאת, כאשר אנו מדברים על חדרי שירותים, חדרי אמבטיה, חדרי כביסה או סתם חללים קטנים יחסית, ישנה תמימות דעים בין בעלי מקצוע על החלון האידיאלי, במקרים אלו, התשובה של כולם תהיה: חלון קיפ. מהו חלון קיפ? אילו פיתוחים נוספים יש בו? מה יתרונותיו בחדרי שירותים וחדרים קטנים ומה חלון קיפ לאמבטיה מחיר?. מומחי 'המרכז לעבודות אלומיניום' עם התשובות.

מהו חלון קיפ?

חלון קיפ, הינו חלון שלרוב עשוי אלומיניום בעל שיטת פתיחה שונה. חלון ציר רגיל, נע על ציר המותקן בצד החלון, ואשר גורם לחלון לפתיחתו כלפי פנימה ובעצם מפריע לחלל הפנימי של החדר. חלון קיפ לעומתו, הוא חלון שיש לו ציר בתחתית החלון ובעצם הוא נפתח בשיפוע, פנימה או החוצה, כאשר הוא יוצר זווית, לפיה החלק העליון פתוח והחלק התחתון מקובע לציר שבמסגרת. התוצאה היא חלון, שגם כשהוא פתוח, חלקו עדיין סגור. זה גם יתרונו, שכן בניגוד לחלונות ציר או הזזה רגילים, ניתן לאורר את החדר, גם אם לא כל החלון פתוח ובכך לשמור על ביטחוננו ופרטיותנו.

היתרונות של חלון קיפ באמבטיה

התפקיד הרגיל של החלונות הוא להחדיר לבית את אור השמש ולאפשר כניסת רוח ואוורור. כדי לממש תפקיד זה, עלינו יהיה לפתוח את החלון לחלוטין. במצב כזה, כאשר מדובר בחלונות רגילים, כל מפתח החלון יהיה למעשה חשוף לאנשים מבחוץ. חשוף הן מבחינת יכולתם להיכנס פנימה בקלות והן העובדה שהם יכולים לראות מה קורה בבית באין מפריע. דבר זה, הופך למגבלה קשה עוד יותר בחדרי השירותים והאמבטיה. אלו החדרים שבהם אנו זקוקים לאוורור תמידי בשל הלחות והריחות השוררים בהם ומנגד, אלו החדרים בהם אנו זקוקים למרבית הצניעות והפרטיות. 

חלון קיפ לאמבטיהחלונות קיפ נותנים מענה מעולה, הפותר את הבעיה לחלוטין. הפתיחה הזוויתית שלהם, מאפשרת מצד אחד את כניסת האוויר ואוורור החדרים המאופיינים בלחות רבה ומנגד, החלון אף פעם אינו פתוח במלואו. קשה עד בלתי אפשרי, להסתכל מן החוץ אל תוך הבית דרך חלון קיפ ולקלוט תמונה מלאה כלשהי. באופן כללי, חלונות קיפ,  נעשים על גבי מפתחים קטנים יחסית (בניגוד לחלונות רגילים). המידות הקטנות של החלונות, מאפיינים את חדרי האמבטיה והשירותים, שהם קטנים יותר וממילא אין מקום לקבוע בהם חלונות גדולים. לכן חלונות קיפ הם הפתרון האידיאלי במקרים אלו.

 

ההשפעות על חלון קיפ לאמבטיה מחיר

חלון קיפ לאמבטיה מחיר נקבע ומושפע ממספר גורמים שונים. הראשון שבהם הוא  סוג פרופיל האלומיניום של החלון.  יש מגוון רחב של פרופילי אלומיניום לחלון, והם שונים זה מזה בעיקר בעובי פרופיל האלומיניום וכן במידה ואנו מחליטים על עיצוב של חלוקת החלון לצורות גאומטריות (פחות מאפיין חלונות קיפ).

גם סוג הפתיחה של החלון משפיע על המחיר. כאן סוג החלון הוא קיפ אבל ראוי להכיר גם את חלונות הדריי קיפ. אלו למעשה חלונות קיפ אשר מצוידים במנגנון מתקדם יותר, המאפשר לנו לבחור האם להשתמש בהם בתצורת קיפ או לשנות למצב בורר המאפשר להם להיפתח כמו חלון ציר רגיל. חלון קיפ לאמבטיה מחיר בתצורת דריי קיפ, יהיה גבוה יותר.

גם סוג הזכוכית לחלון אלומיניום שנבחר יהיה בעל השפעה, כאשר זכוכית כפולה או זכוכית בידודית, שנחשבים יעילים יותר מבחינת בידוד תרמי ואקוסטי, יהיו יקרים יותר. צבע פרופיל האלומיניום משפיע גם הוא, כאשר כל צבע שנבקש לעשות מעבר לסטנדרט, יתאפשר לנו אבל יעלה לנו בהתאם. וכמובן גם לגודל החלון, מעצם העובדה שהוא מתומחר על פי מ"ר- השפעה על המחיר.

חלון קיפ לאמבטיה מחיר של אלומיניום

נשאלת השאלה, למה כדאי לבצע חלון קיפ דווקא מאלומיניום? ישנם סיבות רבות לכך וכולם מתבססים על היתרונות של האלומיניום על פני שאר החומרים. האלומיניום הוא מתכת קלת משקל אך יחד עם זאת חזקה מאוד ועמידה מאוד. לצד זאת, היא נחשבת למתכת שקל לעצב ולעבד אותה, דבר אשר מאפשר ליצור עימה כל מה שנרצה. 

העמידות של האלומיניום, הופכת אותה לאידיאלית עבור החלונות. בניגוד לעץ, פלסטיק או ברזל, שנדרשת תחזוקה רבה שלהם והם חשופים לפגעי מזג האוויר הנותנים בהם את אותותיהם, האלומיניום אינו מושפע מכך והוא גם מסייע לספק אלמנטים של איטום ובידוד טובים יותר.

היותו של חומר הגלם של האלומיניום נפוץ יחסית גם מביאה למחיר נוח יותר. כאשר מחשבים את החיסכון העלויות אחזקה ותיקון, שיש בחלונות אחרים, חלון קיפ לאמבטיה מחיר הוא משתלם.

אולי יעניין אתכם גם...