מחיר חלון אלומיניום קומפלט

תוכן עניינים

מחיר חלון אלומיניום קומפלט מחיר חלון אלומיניום קומפלט

אמת, שכאשר אנו בונים בית או עורכים שיפוץ גדול, איננו נוטים להקדיש תשומת לב רבה מידי לכל נושא החלונות. למעשה, הם "נבלעים" לנו בכל בליל הדברים הגדולים והמורכבים האחרים, הנראים לנו חשובים הרבה יותר. והאמת, שדבר זה בטעות יסודו ועל טעות זו אנו יכולים לשלם בכסף רב. נתחיל בבסיס: אדריכלים ומעצבים, נוטים פעמים רבות להגזים עם כמות עצומה של חלונות ולא סתם חלונות אלא ויטרינות גדולות המחליפות קירות שלמים. 

מעבר לחוסר הפרקטיקה בדבר ולבעיה לפיה הבית שלנו הופך לשקוף (אנחנו הרי נגור שם בסופו של דבר.  לא האדריכל), הרי שלכמות החלונות וגודלם במ"ר, השפעה רבה על מחיר חלון אלומיניום קומפלט. חלונות רבים מידי נצברים ומסתכמים בסופו של דבר לסכומים גבוהים, בעלי השפעה על מחיר אלומיניום קומפלט. הנושא השני בו נופלים רבים, הוא המחשבה שעלות ייצור חלון האלומיניום היא גם מחיר חלון אלומיניום קומפלט. ולא כך הדבר, כי מעבר לחלון עצמו, ישנם מרכיבים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מסגרת על מסגרת

מסגרת החלון היא הדבר הבסיסי ביותר. בעבר, מסגרות היו עשויות עץ, ברזל ואפילו פלסטיק. כיום שולט בכיפה- פרופיל האלומיניום. העץ היה מושפע קשות ממזג האוויר( גם מהשמש היוקדת וגם מהרוחות והמשקעים) והיה מתרחב, נסדק ומתפוצץ. הברזל שהיה פופולארי מאוד, איבד מחשיבותו גם בשל הצורך לתחזק אותו באופן מאסיבי וגם בגלל הקורוזיה והחלודה שהיו עולים בו. הפלסטיק או ה-PVC היו נוטים להתייבש ולהתפורר.

לעומתם, עלה הכוכב החדש- פרופיל האלומיניום. האלומיניום היא מתכת נפוצה, שמעבר להיותה קלה להפקה ומכאן גם מחירה הזול יחסית, היא הנחשבת לחזקה ויציבה ויחד עם זאת גמישה. תכונות אלו של האלומיניום כמו גם יכולות הבידוד שלו, הפכו אותו לאידיאלי לחלונות. ניתן לעצב ולשחק איתה ועדיין לשמור על חוזקו ויציבותו. ומה על היופי? ובכן, האלומיניום דווקא ניחן ביופי רב ומרהיב ומראה אצילי וזוהר. ניתן לצבוע אותו בצבעים שונים או לשלב עם חומר אחר בחלון, למשל אלומיניום מבחוץ כדי לעמוד בעוצמה מול מזג האוויר המשתנה ועץ מבפנים ליצירת חמימות ומראה כפרי.

מחומר לפרופיל

האלומיניום הגולמי מיובא אומנם אבל בישראל קיימים כמה מפעלים המייצרים ממנו את הפרופילים. בין המוכרים שבהם 'קליל','אלובין' ו'אקסטל'. חלקם נחשבים גם לבעלי תו איכות ובעלי שם עולמי. זה לא שלא קיימים מותגים אחרים מחו"ל, למשל מגרמניה, הנחשבים למצוינים, אך הם הופכים את מחיר חלון אלומיניום קומפלט ליקר יותר. בעוד שלא חייבים לבחור את היקר ביותר, הרי שצריך להקפיד שלא לבחור את הזול ביותר. חיקויים זולים מהמזרח או דברים המיובאים בלי אבא או אימא אמיתיים (או בלי תו תקן), הם פתח לצרות צרורות.

בכל מקרה, את הפרופילים של היצרנים השונים קונים קבלני האלומיניום והיצרנים השונים ומהם מורכבים החלונות עצמם. נדגיש, גם כאשר פרופיל האלומיניום האיכותי ביותר יפגוש בידיו של יצרן או מתקין שאינו מיומן, התוצאה לא תהיה טובה במיוחד. לכן קיימת חשיבות מרובה לכך שאת ייצור החלונות והתקנתם, תבצע חברה מקצועית, מיומנת ובעלת סטנדרטים גבוהים. זה יחסוך לכם הרבה כסף ועוגמת נפש בהמשך.

מהם הדברים המשפיעים על מחיר חלון אלומיניום קומפלט?

לא רק זהות החברה המייצרת את הפרופילים קובעת את עלות החלונות. גם לא זהות המתקינים. לעומת זאת, יש שלל סעיפים ומרכיבים, המשפיעים על עלות המחיר קומפלט. הנה הבולטים שבהם:

עובי הפרופיל. האלומיניום הוא תמיד אותו אלומיניום אבל פרופיל עבה יותר, מכיל יותר אלומיניום וגם נחשב לכבד וחזק יותר. הוא מיועד למפתחים גדולים יותר ומסוגל להחזיק משקל גדול יותר. פרופיל דק יהיה זול יותר אך גם חלש יותר. למשל הוא לא יהיה עמיד ברוחות חזקות וינוע בהם. בכל מקרה, קחו בחשבון שלעובי הפרופיל יש גם השלכות עיצוביות. את הפרופילים השונים נהוג לציין על פי מספרים. לרוב הם מספרים רנדומליים, בלי משמעות אמיתית אבל הם כן מציינים עוביים שונים.

צורת הפתיחה. כעקרון, צורת הפתיחה מחולקת לשתיים: על בסיס הזזה (בה הכנף נוסעת על מסילה)  ועל בסיס ציר (פתיחה פנימה או החוצה). גם כל אחת מהשיטות מתחלקת לשתיים (לפחות). שיטת ההזזה, יכולה לבוא לידי ביטוי גם כאשר שתי הכנפיים חולפות האחת לפני או אחרי השנייה (החלון לעולם לא יהיה פתוח במלוא היקפו) וגם כאשר כל כנף נכנסת לכיס בנוי בצדדיה. גם פתיחה על בסיס ציר מתחלקת לפתיחת ציר רגילה ולפתיחת קיפ- פתיחה משופעת, כאשר החלק העליון של החלון נפתח בזווית מסוימת והחלק התחתון נותר מקובע לבסיס.

מספר החלונות. כמות גדולה של חלונות תגרור עלות גבוהה יותר בסך הכל על כלל החלונות אבל במקביל תביא לכך שהעלות עבור כל חלון, תהיה פחותה יחסית, באופן פרופורציונאלי.

היקף וגודל החלון. החלון מתומחר לפי מטר מרובע. ככל שמפתח החלון גדול יותר, נדרש יותר אלומיניום. לא זאת בלבד אלא שבחישוב מחיר חלון אלומיניום קומפלט, יש לשים לב כי נצטרך גם יותר זכוכית לחלונות גדולים יותר, יותר אלומיניום לתריס וכד'. 

צבע האלומיניום. לצבע השפעה רבה על מחיר האלומיניום. לא נצטרך לתוספת מחיר אם נבחר בצבעים הסטנדרטיים של האלומיניום שהם לבן או נחושת. אבל במידה ונרצה צבע מיוחד, וכיום ניתן לקבל כמעט כל צבע- נצטרך להוסיף למעלה מ-150 ₪ לחלון.

עיצוב החלון. רוב הפרופילים הם פרופילים סטנדרטיים אך ישנם פרופילים מיוחדים שעלותם גבוהה יותר. ראש וראשון להם הוא הפרופיל הבלגי. בעבר, פרופיל זה שאפשר חלוקת הזגוגית, בצורות נוספות, היה עשוי בעיקר ברזל. אך בשל העובדה כי הוא דרש תחזוקה רבה, פותח פרופיל דומה, העשוי מאלומיניום ומאפשר פיתוחים ועיצובים רבים ומגוונים.

תוספות. התוספות יכולות להיות מגוונות ולא בהכרח נצרכות. בין השאר אנו מדברים על צילונים להפחתת חימום וסנוור מהשמש, תריסים, רשתות, פסי אלומיניום כנגד קריעת רשתות וכן ידיות ואביזרי פרזול.

הזגוגית. זגוגית כפולה או טריפלקס? עם שכבות אוויר או לימנציה? האפשרויות הן רבות. חשוב שתבחרו על פי מזג האוויר שבאזור המגורים ועל פי יכולתה של הזכוכית לסייע בבידוד.

לא רק חלון

חשוב שנכיר. מחיר חלון אלומיניום קומפלט אינו רק החלון עצמו אלא עוד כמה דברים שיש לקחת בחשבון. ניקח למשל את עלות העבודה של ההתקנה. לעיתים, הייצור וההתקנה יעשו על ידי שני בעלי מקצוע שונים. לפיכך, מחיר החלון לא ישקף את המחיר הסופי. ככלל, איכות ומקצועיות המתקינים הם לא הדבר בו ננסה לחסוך בכסף. התקנה איכותית תחסוך לנו הרבה כאבי ראש וצרות (נזילות, בידוד גרוע, אקוסטיקה רעה). 

עוד כולל המושג "חלון קומפלט", שלל מרכיבים ומכלולים, אשר בלעדיהם החלון אינו שלם. בין השאר ניתן למנות גם את המסילות עליהן נעים כנפי החלון והגלגלים איתם נעים החלונות. עוד כלולים גם מסגרת החלון הצמודה לקיר (מעין משקוף), מנוע ומנגנון התריס החשמלי במידה וקיים, הגומיות סביב, הרשת נגד יתושים וחרקים (שגם היא נתונה בתוך מסגרת אלומיניום), מעצורים למיניהם ועוד.

'המרכז לחלונות אלומיניום' הינה חברת ייצור והתקנת חלונות אלומיניום מובילה ובעלת איכויות מקצועיות בלתי מתפשרות. נשמח להעניק לכם שירות ואיכות יוצאי דופן לצד מחיר חלון אלומיניום קומפלט הוגן ונוח.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat