תריסי גלילה ידניים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

תריסי גלילה ידנייםתריסי גלילה ידניים

הם כבר לא ממש פופולאריים, הם כבר מחוץ לסטנדרט הבנייה החדש, אבל אפשר להניח שהם עדיין קיימים בחלק ניכר מבתי ישראל, אם לא ברובם – תריסי גלילה ידניים. ומה מחזיק את אותם תריסים בחיים? ובכן, ישנה סיבה או שתיים שעבור אנשים רבים, נחשבות לסיבות מספיק טובות לשמור על התריסים הידניים ולא לעבור לתריסים חשמליים. בשורות הבאות נספר לכם על הסיבות האלה וננסה להעריך עד כמה הן אכן אותנטיות.

 

תריסי גלילה ידניים – בגלל שהם זולים יותר

אחת הסיבות המרכזיות, שבגינה אנשים רבים עדיין מעדיפים לשמור על התריסים הידניים בביתם היא, שמדובר בתריסים זולים יותר משמעותית מאלו החשמליים. אם נוסיף לכך את העובדה שכמעט אף פעם לא קונים תריס אחד חדש, אלא תריס אחד לכל חדר, פערי העלות המצטברת יכולים בהחלט להיות משמעותיים ולדחוף את הלקוח לכיוון הפתרון הזול יותר של תריסי גלילה ידניים.

הם גם מאוד אמינים

אפשר לומר על תריסים ידניים המון דברים כאשר משווים אותם לתריסים חשמליים, אבל מאפיין אחד עודנו נשאר לזכותם – מאפיין האמינות. המדובר במנגנון מכאני פשוט מאוד, שההסתברות להיווצרות תקלות בו היא כמעט אפסית. תריס גלילה ידני יכול להיות מותקן במעמד בניית הדירה ולהישאר במקומו, פעיל ותקין לאורך עשורים שלמים ללא כל בעיה או תקלה. לכל היותר, התקלה הגדולה ביותר וגם השכיחה ביותר בתריסים מסוג זה היא שחיקה או אפילו קריעה של רצועת התריס. המדובר ברצועה שעלותה שקלים בודדים וניתן להחליפה בקלות רבה מאוד, כך שאפשר להתעלם לחלוטין מסוגיה זו, המה גם שגם שחיקה כזאת של התריס מתחילה להופיע רק לאחר עשור או שניים של שימוש בתריס.

 

הם לא באמת נדרשים

לתריסים חשמליים יש כמובן את ההילה של יוקרה וקידמה, אבל במרבית חדרי הבית הם פשוט לא נדרשים. הערך המרכזי של תריס חשמלי בא לידי ביטוי בתריסי מרפסת רחבים וגדולים, שמשקלם המצטבר יכול להגיע לעשרות רבות של ק"ג. במקרה כזה, די ברור מדוע נרצה את עזרתו של מנוע חשמלי להרמת והנמכת התריס. אבל בכל יתר החדרים, הערך של המנוע החשמלי כמעט ולא קיים ועדיין מדובר בתריסים שקל מאוד להרים ולהנמיך באמצעות רצועה ידנית, גם דרך אגב, בתריסי אלומיניום משוכים, שנחשבים לכבדים יותר מתריסי הפלסטיק הקלאסיים, אך עדיין לא ברמה כזאת שמחייבת התקנת מנוע חשמלי.

הפסקות חשמל? לא מעניין

במרבית האזורים בארץ, כל הנושא של הפסקות חשמל הוא זניח לגמרי במערך השיקולים של רכישת תריס חשמלי. ההסתברות שלא תוכלו לפתוח או לסגור את התריס בגלל הפסקת חשמל הוא אפסי והסיכוי שמצב כזה יימשך יותר ממספר בודד של שעות הוא כמעט ולא קיים. אלא שישנם אזורים בארץ, בהם הפסקות חשמל הן הרבה יותר תדירות ממה שהיינו רוצים בכלל להאמין. במקומות אלה, בדרך כלל יישובים קטנים בפריפריה, אליהם מגיעה תשתית חשמל מיושנת, הפסקות חשמל יכולות להיות תדירות מאוד, במיוחד במהלך עונת החורף ובשעות השיא ועבור אנשים המתגוררים באזורים אלה, תריסי גלילה ידניים הם עדיין מלכי השכונה.

אחרי שאמרנו את כל זה, בכל בית ראוי לשקול התקנה של תריסים חשמליים, לאו דווקא בחיוב, אבל לשקול. לתריסים חשמליים יש יתרון אחד חשוב, שהם מאפשרים לנו להתקין תריסי אלומיניום כבדים שיכולים לשמש גם כאמצעי הגנה על הבית, אסתטיים יותר ועמידים יותר ובכל זאת, אין שום ספק שעבור חלקנו, האופציה הידנית עדיין תישאר האופציה הטובה ביותר ואין שום סיבה להתכחש לכך.

תריס גלילה ידני

הסירו את הווילונות שיש לכם בבית ועברו אל תריס גלילה ידני ותשלמו אותו סכום… כולנו יודעים שווילונות הרבה יותר מסורבלים, הרבה יותר נוטים להיהרס וגם פחות אסתטיים. בשל כך, הפתרון עבורכם הוא תריס גלילה, ידני או חשמלי זאת כבר הבחירה שלכם.

 

מהם תריסי גלילה ידניים?

תריסי גלילה הם למעשה מהווים תחליף לווילונות הפשוטים, תריסים אלו מציגים לנו אטימות מוחלטת לבית בצורה מעוצבת ומושקעת, התריסים עמידים ואינם מושפעים ממצבי מזג האוויר בדומה לווילון (למעט מצבי מזג אוויר קיצוניים). תריסי גלילה מגיעים בצורות שונות, סוגים שונים וברמות ביצוע שונות. תריסי גלילה מקצועיים יעניקו לכם גם עיצוב ייחודי לבית, גם אטימות מוחלטת מפני אור היום וגם דרכים נוחות לפתיחת ולסגירת התריס. כמובן אין רק שני מצבים, פתיחה וסגירה, ניתן גם לסגור באופן חלקי את התריס ולאפשר כניסה מתונה של אור יום.

תריס גלילה ידני או חשמלי?

תריס גלילה הינו מוצר נפוץ יחסית, תוכלו למצוא אותו במגוון רחב של רשתות קמעונאיות, חנויות שונות ועוד… האם זה יתרון או חיסרון? בדיוק בגלל הסיבה הזאת קשה מאוד ללקוח לשים את היד בבטחה על בחירת החברה הנכונה, אך על כך נדון בהמשך. מה מומלץ לצרכן, תריס גלילה ידני או חשמלי? לכל אחד מהסוגים יש את היתרונות והחסרונות שלו. תריסי גלילה אינם רק בשביל נוי, אלא גם על מנת לבטח את הבית. תריסי הגלילה הידניים עד כה היו נמצאים ברוב הבתים בארץ, אך לאט לאט ניתן לראות את התריסים החשמליים נכנסים לעוד ועוד בתים. עם זאת, אין באמת אומדן אשר יכול להציב לנו עובדה ברורה בה תריס גלילה חשמלי עדיף על ידני ולהפך, ההבדל בין המוצרים בא לידי ביטוי בשני פנים, האחד הוא מבחינה כלכלית שכן תריס גלילה חשמלי יהיה יקר יותר, והפן השני הוא עניין הנוחות אשר התריס החשמלי נחשב לנוח יותר.

למעשה, התריס בנוי מאותו חומר גלם וההבדל היחיד הוא המנוע החשמלי אשר יש לתריס גלילה חשמלי. יעילות המיגון שווה בשני המקרים, לכן ההמלצה הרווחת היא על פי שיקול דעתו של הצרכן. למעשה הבחירה היא בידיים שלכם, אם אתם מחפשים את המצב בו אין מצב שאתם קמים מהספה, תריס חשמלי הוא בשבילכם, אך קחו בחשבון כי הבלאי יהיה בעלויות גבוהות יותר מאשר תריס גלילה ידני. בסופו של דבר מדובר על פעולה פשוטה שחוסכת לנו לא מעט כסף ברכישה הראשונית.

דרכי הפעלה

כבר בעת ההתקנה ידריך אתכם הטכנאי כיצד לתפעל את התריס. דרך הפעולה מאוד פשוטה, בצידו של התריס תוכלו לראות רצועה אשר בעזרתה ניתן לגלול את התריס, להוריד ולהעלות אותי לפי רצונכם. כיום כבר כמעט ואין תריסי גלילה אשר עובדים בשיטת הטריקה מכיוון ששיטה זו פוגעת בבסיס של התריס וגורמת לבלאי גבוה. אין צורך להפעיל כוח בעת ההפעלה, הפעולה מאוד עדינה, פשוטה ומהירה. כמו כן, ישנם תריסי גלילה ידניים אשר עובדים באמצעות מנואלה.

תריס גלילה ידני – בחירת חברה מקצועית

כיצד בוחרים חברה אשר תוכלו לסמוך על המוצרים שלה ועל ההתקנה שלה? כפי שציינו, ישנן הרבה חברות וחנויות אשר מציעות לנו תריס גלילה ידני, או חשמליים, תריסי גלילה מפלסטיק, תריסי גלילה מעוצבים וכן הלאה… מבין כל ההיצע הרחב אנו חייבים להיות ממוקדים ולבחור בחברה אשר תוכלו באמת להעניק לנו את המוצרים הנכונים ביותר. לכן, תחילה עליכם יהיה לערוך סקר שוק ולקרוא חוות דעת אודות כל חברה אשר מבצעת שירותים כאלה, בחרו חברה עתירת ניסיון, חברה אשר מציעה שירותים כוללים ומוכנה להעניק לכם את כל המידע וההכוונה אותה אתם צריכים. כמובן יש לעשות סדר ולבדוק מהו התקציב העומד לרשותכם, מהן מידות החלונות או הכניסות שם תרצו להציב את התריס, ומה עדיף לכם, תריס גלילה ידני או חשמלי.

 

לסיכום

חשוב להבין, תריסי גלילה ידניים לא פחות טובים מאשר תריסי הגלילה החשמליים. נכון, תריס חשמלי נחשב ליוקרתי יותר, אך ההבדל בין תריס גלילה חשמלי לידני הינו אך ורק בא לידי ביטוי בדרך ההפעלה. חומר הגלם עצמו הינו זהה, המחירים בעלי פער בהתאם לסוג החברה שבחרתם ובהתאם לסוג התריס, מלבד לכך כל שאר הפרטים זהים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

אזור מרכז

אזור השרון

אזור צפון

אזור דרום

אזור ירושלים מודיעין

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!