כמה עולה להחליף חלון בחדר

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

כמה עולה להחליף חלון בחדרכמה עולה להחליף חלון בחדר

כתוצאה ממבנה ישן ובלאי מצטבר, החלונות בביתכם זקוקים לשדרוג והחלפה לצורך מקסום היתרונות שיש בהם כך שאור טבעי יוכל להיכנס מבעד למפתח זה, וכן גם שתוכלו לשלוט על זרימת האוויר שתרצו שתחדור מבעד לפתח החלון. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של חלונות למבנים כאשר חלונות אלומיניום הינם המבוקשים ביותר, ולכן כדי להבין כמה עולה להחליף חלון בחדר יש לדעת איזה חלון תרצו להתקין במקום הישן. 

סוגי חלונות אלומיניום נפוצים

  • חלון ציר – ;חלון סטנדרטי הנפתח ונסגר באמצעות ציר אחד, כאשר ניתן לבחור את כיוון הפתיחה לחלק הפנימי או החיצוני של הבית בהתאם לצורך. חלונות אלו לרוב מחולקים לשני חלקים נפרדים, כך שניתן לבחור לפתוח או לסגור רק צד אחד של החלון או לפתוח את החלון בצורה מלאה.
  • חלון קיפ חלון מסוג קיפ נפתח באופן חלקי בלבד ולא מלא כמו חלון ציר, כך שהפתיחה שלו היא בצורת שיפוע פנימי או חיצוני כאשר ציר ייעודי מגביל את זווית הפתיחה של החלון. כיוון שחלון קיפ מאפשר להכניס אוויר אל החלל הפנימי באופן חלקי, הוא מומלץ להתקנה בחדרים בהם דרושה פרטיות כמו חלונות שירותים ואמבטיה. 
  • חלון דריי קיפ מדובר על חלון משולב המאפשר כמה מצבי פתיחה: פתיחה/סגירה פנימה והחוצה באמצעות ציר, או פתיחה חלקית בזווית מוגבלת כמו בחלון מסוג קיפ.
  • חלון הזזה סוג חלון הנפתח ונסגר באמצעות מסילות ייעודיות עליהן החלונות זזים לצדדים, כך שפתיחה וסגירה שלהם לא משפיעה על תפיסת השטח הפנימי/חיצוני של המבנה. מצד שני, מדובר על חלון שאיננו מאפשר פתיחה מלאה לחלוטין כיוון שכנפי הדלת ניתנות להזזה בלבד ולא לפתיחה כמו בחלון ציר.

למה כדאי להתקין חלון מאלומיניום?

כאמור, חלונות אלומיניום הינם בין החלונות הפופולריים והמבוקשים ביותר להתקנה, הן בבתים פרטיים, מבנים עסקיים, בנייני דירות וגם מבנים מסחריים המשמשים עסקים. הסיבה לכך נובעת מכמה יתרונות שיש לחומר האלומיניום, שהינו חומר גלם חזק, איכותי וקל משקל ולכן הינו האידיאלי ביותר להתקנה במפתחי מבנים. בעבר היה נהוג להתקין לרוב חלונות עשויים עץ, שגם הוא נחשב לחומר גלם איכותי ועמיד אך מצד שני חשוף יותר לנזקים ומפגעים סביבתיים, וכן מחירו גבוה יותר לעומת חומר האלומיניום.

עלות התקנה של חלונות אלומיניום

העלות של החלפת חלון בחדר איננה קבועה ומשתנה בהתאם למספר פרמטרים כמו סוג הפתיחה/סגירה של החלון, סוג פרופיל האלומיניום המותקן במפתח, סוג ואיכות הזכוכית שמותקנת בפרופיל האלומיניום, סוג עיצוב פרופיל האלומיניום הנבחר וכן גם גודל החלון הדרוש להתקנה. בנוסף יש לקחת בחשבון כי העלות של התקנת חלונות אלומיניום נקבעת לפי מ"ר, ולכן העלות של התקנת חלון בודד בחדר תהיה גבוהה יותר לעומת התקנה של כמה חלונות בבית – לכן כדאי לשקול לשדרג את כל החלונות בבית ולהחליף את כולם.

כמה עולה להחליף חלונות בביתכמה עולה להחליף חלונות בבית?


חלונות הם ללא ספק בין הדברים הכי חשובים שאנחנו מתקינים בבית שלנו. הם אחראים על כמות האור ואפילו עוצמת האור שתיכנס הביתה לאורך כל שעות היום, הם אחראים גם על כמות האוויר שתיכנס במהלך היום והלילה. חלונות מהווים תפקיד פרקטי ועיצובי גם יחד. לכן, אם עברתם לבית חדש והתברר כי הוא רועש במיוחד או שהחלונות לא נוחים לשימוש, או אם אתם גרים כבר תקופה בבית שלכם ושמתם לב לחסרונות מסוג זה, יתכן ותשקלו להחליף את החלונות בבית בחלונות חדשים שמתאימים לצרכים שלכם. יחד עם זאת, אם עדיין לא בניתם את ביתכם החדש או שאתם בעיצומו של שיפוץ מסיבי, זה בדיוק המאמר בשבילכם. כאן תוכלו להבין את מגוון האפשרויות שעומדות בפניכן וכמה עולה להחליף חלונות בבית. לרוב, אנחנו בוחרים חלונות שיאפשרו לנו לשלוט על האור, הרעש והטמפרטורה המגיעים מחוץ למרחב הפרטי שלנו. בשורות הבאות נציג בפניכם אילו סוגי חלונות קיימים, מהם היתרונות של חלונות אלומיניום על פני חלונות אחרים ומידע נוסף שיסייע לכם בתהליך הבחירה.

 

איזה סוגי חלונות יש?


בשנים האחרונות ישנה התקדמות בתחום החלונות וחומרי הגלם מהם עשויים החלונות, אופן השימוש בהם, מנגנונים ושימושים שונים נוספים ועוד ולכן המבחר גדל. אם בעבר רוב החלונות היו עשויים מברזל או מעץ, כיום רוב החלונות עשויים מאלומיניום. מה שמבדיל בין סוגי החלונות הוא אופן הפתיחה שלהם. חלונות ציר הן החלונות הנפוצים ביותר ובעבר היו האפשרות היחידה פחות או יותר. חלונות אלו נפתחים לרוב בדחיפה לכיוון חוץ, ישנם גם חלונות שנפתחים פנימה רק לחריץ, כמו חלונות שעושים בהם שימוש בחדרי אמבטיה. עוד סוג פתיחה הוא חלונות של הזזה המורכבים לרוב משני חלקים הנעים על מסילה. החסרון של חלונות מסוג זה הוא שלרוב ניתן לפתוח אותם רק באופן חלקי. סוג נוסף של חלונות נקראים דריי קיפ או חלונות קיפ, הם לרוב יותר צרים ונפתחים באמצעות הטייה של חלק מהחלון פנימה או החוצה. ישנם גם חלונות שנפתחים הרמה של חלק מהחלון כלפי מעלה.

מה היתרונות של חלונות אלומיניום?


אלומיניום נחשב חומר עמיד ואיכותי שמחזיק לאורך זמן. אם התקנתם חלונות אלומיניום רוב הסיכויים שלא תדרשו לאחזקה מיוחדת, צביעה חוזרת וכדומה, חלונות אלומיניום גם אינם מחלידים לרוב. יתרון גדול נוסף בחלונות אלומיניום הוא מגוון אפשרויות העיצוב הבאים לידי ביטוי בצבעוניות, בשילוב זכוכית וחומרים נוספים, בעובי הפרופיל של החלון ועוד.

 

אז כמה עולה להחליף חלונות בבית?


אם בחרתם להחליף את החלונות בבית בעקבות שיפוץ או בזכות השינויים שנכנסו שמאפשרים לכם מגוון רחב ונוח יותר של חלונות, חשוב לדעת שהמחירים להחלפת חלונות מושפעים ממספר גורמים כמו סוג הפרופיל, גודל החלון, אופן הפתיחה וכדומה. ניתן לומר שהמחירים מתחילים מ-450 ₪ למטר ויכולים להגיע גם ל-2,300 ₪ למ"ר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

אזור מרכז

אזור צפון, דרום, ירושלים