הכל על תריסים חשמליים

תוכן עניינים

הכל על תריסים חשמליים תריסים חשמליים

זוכרים את התקופות בהן היינו נאבקים עם תריס תקוע בידיים חשופות? מנסים לדחוף מנוף קטנטן, בשביל שהשלבים המאובקים והמלוכלכים ינועו? את מראה התריס המוגף במלואו, כשרק תריס אחד שבור ונראה כמו שן שנעקרה מתוך פה מלא שיניים? או את תריס הגלילה שהיה דורש מאיתנו להיות הרקולס בשביל להצליח ולהרים אותו באמצעות החבל?

ובכן למזלנו, הימים האלו חלפו ועברו. כעת זה תורם של תריסים חשמליים. הם נחשבים לסמל של נוחות, חוזק, תחכום, פרקטיות, חיסכון ועיצוב ייחודי. גדול כקטן מפעילים אותם בן רגע. גם המחיר שלהם אינו גבוה כמו פעם והשכלולים המבטיחים פעולה חלקה ויעילה לאורך זמן, רק הולכים ומתרבים ומשולבים בהם. השימוש עצמו ובעיקר התחזוקה- הם החותמת הסופית להצלחתם. 

 

הסוגים שונים של תריסים חשמליים

בעבר תריסים חשמליים היו עשויים גם מעץ או מפלסטיק אולם בעיות אמינות ותחזוקה שלהם, הביאו לכך שמרביתם המוחלט של התריסים החשמליים כיום עשויים אלומיניום. לאלומיניום יתרונות רבים בכך שהוא חומר יציב, עמיד וחזק מאוד ויחד עם זאת גמיש במידה, כדי שניתן יהיה לעצב אותו בקלות ולהגיע לרמת גימור גבוהה. 

גם בכל עולם תריסי האלומיניום, מתחלקים התריסים החשמליים לשלוש סוגים עיקריים, הנבדלים ביניהם הן במידת החוזק, הפרקטיקה והיתרונות השימושיים שהם מציעים וכמובן גם במחיר.

תריס מושך. זהו התריס הנפוץ ביותר. אלו תריסים חשמליים אשר עשויים משלבים של אלומיניום, בדרך כלל עבים וחזקים, כך שהם יכולים לשמש כיסוי למפתחים גדולים, בלי לאבד מהאיזון שלהם ובלי לקבל "בטן". היתרון של התריס המושך הוא בעמידות ובאמינות שלו ובכך שהוא מקנה תחושת ביטחון גדולה. קשה לפרוץ דרכו, בשל משקלו הגבוה.

תריס מוקצף. גם תריסים חשמליים אלו עשויים אלומיניום אך השלבים שלהם חלולים ומלאים בקצף פוליאוריטן. מצד אחד, הקצץ מסייע לבידוד האקוסטי ולבידוד התרמי ומציג תוצאות גבוהות בתחום זה, אך מנגד, בשל העובדה שהוא חלול מאלומיניום, הוא בעל משקל נמוך, דבר הגורם לכך שהתריס פחות עמיד ובעיקר נתון בקלות למניפולציות חיצוניות של מי שמנסה להיכנס אלינו הביתה בלי רשות. דבר שכן עומד לזכותו, למרות שיש שיגידו שאסור שהוא יהוה שיקול בשום תנאי, הוא מחירו הזול יחסית לעומת הסוגים האחרים.

תריסי אור. אלו תריסים הפועלים על פי אותו מנגנון של תריס מושך אך בניגוד אליו הם מצוידים במרווחים קטנים וחריצים בין השלבים. דבר זה מאפשר בעצם מצב ביניים חדש. לא עוד "סגור" ופתוח במלואו" בלבד אלא גם מצב בו התריס סגור ומאפשר פרטיות וביטחון אך עדיין קיימים בו מרווחים וחרכים צרים, מהם נכנסת בריזה ואוורור וכן קרני שמש , היכולות להאיר את הבית.

ההתקנה חשובה לא פחות

הסוג חשוב בהחלט בכל הקשור לבחירת תריס חשמלי אך חשובה לא פחות איכות ההתקנה. זה נכון גם לתריסים רגילים ולחלונות בכלל, שעה שהתקנה לא נכונה מביאה לבעיות בידוד, נזילה, אקוסטיקה רעה ורעשים מבחוץ ועוד וזה נכון שבעתיים בתריס חשמלי. תריסים חשמליים כוללים מנוע ומנגנונים שיכולים להתקלקל בשימוש לא נכון בעומסים לא נכונים ובעקבות התקנה קלוקלת או מחשבה תכנונית לא נכונה. מתקין שלא יאזן היטב את התריס – יגרום להשבתתו בהמשך. מנוע לא נכון ולא מותאם- יגרום לקריסה. 

לכן קיימת חשיבות עליונה לבחירה במתקיני תריסים אמינים, מקצועיים ומיומנים עבור הבית שלכם. רק אלו יוכלו לספק לכם רמה גבוהה של איכות, יופי ועיצוב בעקבות עבודה נקיה ובעיקר הרבה שקט נפשי.

תריסי חשמליים זה המומחיות שלנו ב'המרכז לחלונות אלומיניום'. נשמח לסייע לכם בכל שאלה ולהציע עבורכם את הטוב ביותר במחיר משתלם.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat