זכוכית בידודית מחיר ומשמעות

זכוכית בידודית מחיר ומשמעות זכוכית בידודית מחיר

התרגלנו להסתכל "דרך הזכוכית" – תרתי משמע. גם להביט דרכה אל החוץ הנשקף ממנה וגם לא לחשוב עד כמה היא חשובה ומורכבת ועד כמה קריטי כי היא תהיה באיכות טובה ומותקנת היטב. עולם הזכוכיות בחלונות הוא עולם רחב, הוא נבדל בסוג הזכוכית, ברמות השקיפות ועוד ויש בו כדי לאפשר לאדריכלים משחקים עיצוביים שונים אל מול מפתחי חלון שונים ושיפור של כניסת אור למבנה.

בעבר, היה נפוץ השימוש בזכוכית יחידה או בשמה המקצועי – מונוליטית. זכוכית אחת לכל חלון. אבל לאט לאט התגבשה ההבנה, שזה לא דבר מספיק טוב ושעדיף להשתמש בחלון זכוכית בידודית מחיר גבוה על פני המצב הקיים. הובילו לחשיבה זו אתגרי מזג האוויר ההולך ומקצין, שהזכוכית היחידה לא יכלה להם. היא לא יכלה לטמפרטורות גבוהות או נמוכות, היא לא הציגה יעילות אנרגטית והיא לא הקנתה בטיחות מפני פגיעות של הנתקלים בה או מול ניסיונות פריצה מן החוץ.

יתרונות זכוכית בידודיתֿ

עוד בטרם ניגע בזכוכית בידודית מחיר, נעמוד לרגע קט על היתרונות של זכוכית זו. ניסיונות רבים שנעשו בזכוכיות שונות, לימדו כי אם אנחנו מגדילים את הפתרונות שלה בנוגע להתמודדות עם הפרשי טמפרטורה, אנחנו פוגעים בשקיפות שלה וגם במראה החיצוני שלה. ואז עלה הרעיון של זכוכית בידודית. זו מנצלת את כליאת אוויר בין 2 זכוכיות, הנמצאים במרווח זה מזה, כדי ליצור בידוד תרמי ואקוסטי איכותי ועדיין, שקיפות הזכוכית אינה נפגעת.

למעשה, מדובר בשתי זכוכיות במידות דומות, היושבות במקביל זו מזו. יחד עם זאת, עוביין אינו שווה והן גם מרוחקות מספר מילימטרים משתנה  לפי החלטה (ולפי עובי הפרופיל בו הן שוכנות) זו מזו, כאשר ביניהם כולאים אוויר או גז מיוחד, המאפשר את הפתרון התרמי הרצוי. הרווח ביניהם, נאטם מסביב באמצעות חומר איטום. היתרונות לא מסתפקים רק בהיותם פתרונות לטמפרטורות משתנות ויכולות בידוד גבוהים אלא מציגים גם  בידוד גבוה מפני רעשים וכן ביטחון רב ליושבי הבית, שכן בעת ניסיון פריצה אל הבית באמצעות שבירת החלון, הזכוכית רק נסדקת ומקשה מאוד על חדירתה.

זכוכית בידודית מחיר ושימוש

לא ניתן להתקין זכוכית בידודית בכל מקום ולא על כל פרופיל. הוא יהיה חייב להיות פרופיל רחב יחסית. ניתן אומנם לצמצם את המרווח בין 2 הזכוכיות אבל אז נפגעת יכולת הבידוד. למעשה, ככל שהזכוכיות יהיו רחוקות יותר האחת מן השנייה, הבידוד ישתפר. יחד עם זאת, היא ניתנת ליישום על מגוון גדלים של חלונות. החל מחלונות קטנים מאוד ועד ויטרינות גדולות. זכוכיות אלו, משולבים בעבודות אלומיניום בבניני משרדים גדולים, בשל העובדה כי הם מאפשרים שקט מירבי ליושבים בהם.

עם זאת, באופן טבעי, זכוכית כפולה גם תשקול כפול. זהו משקל רב לחלון ולכן, לא ניתן להעמיסו על כל פרופיל. פרופיליי אלומיניום איכותיים, נחשבים לטובים ביותר עבור נשיאת זכוכית בידודית. גם פרופיליי פלדה יכלו להיות טובים אבל בשל העובדה כי הם עצמם כבדים, בתוספת המשקל של הזכוכית הינו מתקשים להניע אותם. אלומיניום לעומת זאת קל משקל והתפעול של חלום עם זכוכית בידודית מוקף מסגרת אלומיניום פשוט לתפעול אפילו לילדים קטנים.

זכוכית בידודית מחיר

ניתן להתקין זכוכית בידודית בחלון חדש אך גם להחליף זכוכית בידודית במקום זכוכית מונוליטית בחלון קיים. יש בזה גם אפקט בטיחותי רב. החלפה לזכוכית בלעדית יכולה לעלות החלמ-500 ₪ למ"ר שיש לקחת בחשבון גם את האפשרות כי נאלץ להחליף גם את הפרופיל לעבה וחזק יותר ואז יתווספו עלויות.

'המרכז לחלונות אלומיניום' מתמחה ביצור והתקנת חלונות עם זכוכית בידודית כמו גם כל סוגי החלונות האחרים מאלומיניום. נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה ומשימה.

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

תוכן עניינים