חלונות אקוסטיים מחיר

תוכן עניינים

חלונות אקוסטיים מחירחלונות אקוסטיים מחיר

אם אתם גרים בעיר סואנת, ליד כביש מרכזי או ליד אזור מסחרי כלשהו בטח כבר גיליתם כמה רעש יכול להיות מטרד. ישנם מגוון גורמים בערים ובאזורים סואנים שמטרידים את מנוחת התושבים, זה יכול להיות זיהום אוויר, לכלוך המגיע בעקבותיו, חוסר חנייה או כבישים עמוסים, אבל מטרד משמעותי שנכנס לנו ממש לתוך הבית הוא רעש. רעש עלול לפגוע באיכות חיינו ולהוביל למגוון רחב של בעיות שלא תמיד אנחנו אפילו מודעים להם. דמיינו לעצמכם שיפוצים מעל לראשכם במשך שנה. נשמע מוכר? יחד עם זאת, רעש קבוע עלול להשפיע עלינו בדרכים רבות משחשבנו, עייפות יתר, רגזנות, בעיות בזיכרון, מתח ולחץ נפשי ועוד. לישון ולקום לפנות בוקר בגלל משאית זבל, צפצופי מכוניות, אוטובוס שמגיע לתחנה, הרעשים היומיומיים האלו שנבלעים בסביבה כשאנחנו בחוץ, מטרידים אותנו מאד כשהם נכנסים הביתה. רעש מטריד יכול לקרות בגלל שקירות הבית דקים או בגלל שאין בבית חלונות אקוסטיים, מיד נציג בפניכם מספר אפשרויות שיקלו על הרעש ממנו אתם סובלים. אז יש פתרון. אחד מהם חלונות אקוסטיים. אבל לפני שנרחיב על אחד הפתרונות היותר טובים של השנים האחרונות, הנה עוד כמה פתרונות ששווה להכיר.


איך מתמודדים עם רעש?

כדי להימנע ממטרד הרעש ישנן כמה דרכי פעולה אפשרויות

  • שינוי חדרים – לפני שנבחר לעשות שינויים מרחיקי לכת הגוררים שיפוצים או שינויים מבניים, אפשר לבחון אפשרות לעשות שינוי בחדרי הבית כך שחדרי השינה יהיו פחות חשופים לרעשים. לצערנו ברוב המקרים, אם מדובר בבית של משפחה, אין הרבה גמישות בנושא.
  • בידוד קירות – הראש שמטריד את מנוחתנו מגיע לעיתים דווקא מקירות הבית, כאשר גלי קול שאינם נבלעים בקירות, נישאים מהקיר לתוך הבית. פתרונות לספיגת רעשים יכולים להיות באמצעות הוספת בידוד לקירות או בתהליך הבנייה כבר או באמצעות הוספת קירות גבס מבודדים. ככל שקיר יותר מסיבי וכבד כך הוא סופג יותר את הרעש. 
  • בידוד תקרה – אם הרעש ממנו אתם סובלים מגיע מהשכנים למעלה, תקרת בטון היא פתרון הבידוד הכי יעיל. אבל מכיוון שזה לא פתרון שתמיד קל ליישם, לעיתים הפתרון יהיה לבקש מהשכנים מעלה להניח שטיח ובכך לספוג רעשים של נעלי עקב לדוגמה.
  • חלונות אקוסטיים – חלונות הבית שלנו עשויים לרוב מזכוכית, שהיא בבסיסה אינה חומר מבודד משום שהיא קלה ונוקשה, יחד עם זאת תוכלו לשלב סוגים שונים של זכוכית ולשפר את מסגרות החלונות שלכם למסגרות אקוסטיות במטרה לשפר את הבידוד בתוך הבית מהרעש הסואן בחוץ. אם החלונות שלכם עשויים מזכוכית אחת, תוכל להגדיל את עובי הזכוכיות בחלונות או להתקין זכוכית רב שכבתית או זכוכית מבודדת. בנוסף לזכוכית שתבחרו להתקין, מה שמשפיע מאד על רמת האטימות מרעש של החלון זה מסגרת החלון, אם המסגרת אינה אטומה היא מאפשרת כניסה של אוויר וגם של רעש. איטום טוב למסגרת יכול להתבצע באמצעות אטמי גומי.

איזה סוגי חלונות אקוסטיים מומלצים?


ניתן להוסיף זכוכית מבודדת למגוון סוגי חלונות, אבל חלונות הזזה לדוגמה פחות טובים מהפן האקוסטי משום שבאופן הסגירה שלהם הם פחות אטומים. חלונות הנפתחים באמצעות ציר יותר מומלצים לבידוד אקוסטי.


חלונות אקוסטיים – מחיר


אם כמו ברוב המקרים עיקר בעיית הרעש שלכם נובעת מחלונות, תוכלו להחליפם או לבחור מראש להתקין חלונות אקוסטיים. המחיר משתנה בהתאם לגודל החלון, אופן הפתיחה, סוג הזכוכית המבודדת שתבחרו ותוספות כמו תריסים, רשתות ווילונות. חלון בגודל מ"ר יכול לעלות בין 1,000 ₪ ל-2,500 ₪ בהתאם לפרמטרים האלו.

אולי יעניין אתכם גם...

התקשרו עכשיו
Open chat