תוכן עניינים

חלונות מבודדים מחיר

חלונות מבודדים מחירחלונות מבודדים מחיר

בידוד חלל הפנים ממרחב החוץ הוא מרכיב מפתח בכל מבנה ומרכיב זה בא לידי ביטוי לא רק דרך החלונות במבנה, אלא גם בקירות השלד ובאיטום המבנה. עיבוי קירות השלד, שימוש בחיפוי חוץ עם בידוד תרמי, יישום שכבת בידוד ייעודית בתוך המבנה, חיפוי פנים ואפילו שכבת הטיח – כל אלה מיועדים כדי להשיג מקסימום בידוד של חלל הפנים. מפתחי החלונות מהווים בהיבט זה מעין נקודת תורפה, שכן זכוכית אינה נחשבת למבודד טוב, לא ברמה האקוסטית ולא ברמה הטרמית. ועדיין, אם אתם רוצים להשיג רמה גבוהה של בידוד תרמי או אקוסטי, גם בקטגוריית החלונות ניתן למצוא פתרונות מצוינים עד כדי בידוד מוחלט. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שבהזמנת חלונות מבודדים מחיר כל חלון יהיה גבוה יותר, לעיתים משמעותית, ביחס לחלון רגיל ובשורות הבאות נסביר מדוע.

 

מה עומד מאחורי המחיר הגבוה של חלונות מבודדים?

כאמור, זכוכית אינה נחשבת לחומר מבודד וכך גם מסגרת החלון, שעשויה בדרך כלל מאלומיניום. בשני המקרים מדובר במשטח קשיח וקל משקל, שהיכולת שלו לבדד הולכת חום וקור או לבודד רעשים היא מאוד מוגבלת. כדי להתגבר על מגבלה זו, ניתן ליישם את הנוסחה הפשוטה – יותר חומר, יותר מבודד. במילים אחרות, כדי להפוך חלון רגיל לחלון מבודד, צריך פשוט לעבות את הזגוגית או להתקין מספר זגוגיות במקביל וכן להשתמש במסגרת מבודד וליישם איטום אפקטיבי בכל חלקי החלון. מן הסתם, כל תוספת של חומר גלם בהיבט זה, יכולה להשפיע על מחיר החלון ולגרום לעליית מחיר, לעיתים משמעותית. אם בחלון רגיל ישנן שתי זגוגיות דקות, בחלון מבודד יכולות להיות שלוש זגוגיות עבות וזה בהחלט גורם שיכול להשפיע מאוד על המחיר.

ככלל, ייצור של חלון מבודד מבוסס על המודל של חלון בידודית – מסגרת חלון אחת שבתוכה מותקנות שתי זגוגיות עם מרווח אוויר ביניהן. מרווח אוויר זה מסייע בהגברת רמת הבידוד התרמי והאקוסטי, אם כי רמת הבידוד הכוללת, תלויה מאוד בעובי הזגוגיות ובמרחק ביניהן. כדי להגביר את רמת הבידוד, ניתן להתקין גם שלוש זגוגיות בתוך אותה מסגרת או להתקין שתי זגוגיות עבות יותר. כמו כן, במודל הקיצוני ביותר של זיגוג כפול, נעשה שימוש בשתי מסגרות חלון שבכל אחת מהן מותקנת זגוגית אחת או שתיים במודל בידודית. מודל זה מציע את רמת הבידוד הגבוה ביותר, אבל גם הוא יכול להסביר מדוע בהזמנת חלונות מבודדים מחיר החלון יכול להיות גבוה יותר ואף כפול.

 

אז כמה זה עולה יותר?

ובכן, מחירו של חלון נקבע על פי שורה של פרמטרים שאינם קשורים כלל לרמת הבידוד של החלון – סוג הפרופיל, סוג הזגוגית, גודל החלון וכן הלאה. בשלב הראשון אתם יכולים להגדיר את מפרט החלון הדרוש לכם על פי שיקולי עיצוב וגודל. לאחר מכן, תוכלו להזמין את אותו חלון שאתם רוצים עם רמת בידוד גבוהה יותר. במידה ותזמינו אותו במודל חלון בידודית, התוספת הצפויה היא של כ-200 שקלים למ"ר חלון. לעומת זאת, הזמנת חלון עם זיגוג כפול, יכולה לעלות לכם כבר הרבה יותר ואף להכפיל את מחיר החלון. בהזמנת חלונות מבודדים מחיר החלון נקבע במידה רבה בהתאם לרמת הבידוד הדרושה לכם. ככל שתרצו להשיג רמת בידוד גבוהה יותר, כך יהיה צורך לעשות שימוש ביותר חומר גלם ולהשקיע עבודה רבה יותר בייצור החלון, מה שירים יותר את מחיר החלון. אבל כשהרעש בחוץ הוא בלתי נסבל, כל תוספת בידוד שאתם יכולים להעניק לעצמכם, שווה כל שקל.

אולי יעניין אתכם גם...