תוכן עניינים

סגירת חורף למרפסת מחיר

סגירת חורף למרפסת מחירסגירת חורף למרפסת, הפכה בשנים האחרונות לטרנד שיותר ויותר ישראלים בוחרים בו. אנחנו מכירים את התופעה באופן נרחב מבעלי עסקים, מסעדות ובתי קפה, שסוגרים סגירת חורף כדי לאפשר ישיבה גם בימות הגשמים וכן של אנשים בבתים פרטיים, המבצעים סגירת חורף, גם בחלק מנותק מהבית, ויוצרים מעין חדר שמש.

אולם, אנחנו מדברים על סגירת חורף למרפסת. במקרה כזה, הסגירה מתבצעת בשטח הסמוך וצמוד ליציאה למרפסת, בין אם המרפסת היא יציאה לחצר הפרטית ובמיוחד אם המרפסת היא מרפסת תלויה בבית רב קומות. לא לחינם תחום זה זוכה לעדנה, שכן הוא טומן בחובו יתרונות רבים ליושבי הדירה. את המידע על היתרונות שבסגירת  חורף למרפסת,  מה נדרש לבצע וכן סגירת חורף למרפסת מחיר, מעניקים לנו מומחי 'המרכז לעבודות אלומיניום'.

סגירת חורף למרפסת מחיר ויתרונות

ישנם למעשה 2 יתרונות מרכזיים בסגירת חורף למרפסת שהיא קבועה. היתרון הראשון נובע מכך, שאנו הופכים את שטח המרפסת למקום המוגן מפני הגשמים ומזג האוויר השורר בחוץ ובכך למעשה יכולים לנצל אותו במשך כל השנה. אמת, ימי הגשמים בישראל לא רבים במיוחד אבל כאשר הם כן קורים, נמנע מאיתנו לשבת במרפסת הדירה שלנו וליהנות. יתרה מזו, גם כאשר לא יורד גשם ואפילו בימים חמים, אנו נמנעים מלשבת במרפסת פתוחה, שכן, יתכן ונהיה חשופים לשמש, לחום המהביל, לנחילי מעופפים  או לקור ורוחות כבדות בחורף.  סגירה שמבטלת השפעות אלו, היא למעשה סגירת חורף למרפסת מחיר ששווה לשלם.

היתרון השני, שיש האומרים כי הוא משמעותי יותר, נובע מהעובדה הפשוטה שבעצם סגירת החורף אנחנו מגדילים את שטח המגורים בדירה. סגירת החורף מקנה לנו חדר לכל דבר, שניתן לעשות בו הכל, בעזרת תכנון נכון של הסגירה וההצללות, החל ממחדר שינה לכל דבר ועניין ועד לחדר תפעולים או מרפסת לשהייה נעימה, בכל מצב. כעת חשבו על סגירת חורף למרפסת מחיר, כאשר המחיר הזה מוחזר במלואו במהרה, רק מעצם העובדה שערך הדירה עולה אוטומטית.

סוגים שונים של סגירת חורף למרפסת מחיר שונה לכל אחד

יש כמה סוגים של סגירת חורף למרפסת. כבר בהתחלה חשוב להבהיר, שסגירות חורף הנעשות באמצעות שמשוניות או יריעות פלסטיק גמישות, אומנם יכולים למנוע כניסתם של רוב הגשמים, אך הם לא סגירת חורף אמיתית ובוודאי, לא יוצרים חדר אמיתי על גבי המרפסת שניתן לעשות בו שימוש אמיתי וקבוע. סגירת חורף אמיתית ויציבה, נעשית על בסיס של פרגולת אלומיניום, המהווה את הקונסטרוקציה עליה יושבים הדפנות של הסגירה. הדפנות עצמם יכולים להיות מלוחות אלומיניום, פאנלים מבודדים או זגוגיות, המאפשרות לראות דרך הסגירה את הנוף.

את הזכוכיות עצמן,  המשמשות בעצם כקירות, ניתן להתקין כזכוכיות קבועות או כניידות, כך שניתן לפתוח אותם ולהזרים לחדר אוויר או להפוך אותו בין רגע למרפסת פתוחה רגילה. למעשה, רוב המומחים בעבודות אלומיניום יציעו לכם לבצע לפחות באחד הדפנות של המרפסת, סגירה באמצעות כנפי זכוכית הנעים על מסילות. חשוב לציין כי הזזת הזגוגיות יכולה להיעשות בצורה מכנית או על ידי מנוע חשמלי, המשנה את צורת המרפסת בלחיצת כפתור. אין יתרון בולט האחד מול השני והדבר נתון לשיקול דעתכם על פי סגירת חורף למרפסת מחיר שאתם רוצים להשקיע.

דברים שחשוב להקפיד עליהם

רגע לפני שניגע בסוגיית סגירת חור למרפסת מחיר, ראוי שנדבר על כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב. ראשית נושא האיטום. איטום שלא נעשה בצורה נכונה, יביא לחדירת מים וכן לחדירת רוחות ובסופו של דבר גם יגרום להפחתת ההנאה שלכם וגם להחלשות הסגירה כולה. זה גם המקום לציין את חשיבות הבחירה בחברת עבודות אלומיניום המתמחה בתחום ופועלת במקצועיות מרבית, שכן אלמלא כך, תסבלו מנזקים בהמשך.

ישנם כמה אופציות של חומרי גלם המשמשים בבניית הקונסטרוקציה. עץ וברזל נחשבים לנחותים יותר בשל העובדה כי הם דורשים תחזוקה שלהם כל הזמן והרבה הוצאות על טיפולים משמרים. בסופו של דבר, הם גם חשופים הרבה יותר לפגעי מזג האוויר. לעומתם, פרופילי אלומיניום נחשבים למובחרים ביותר לביצוע המשימה. הם מצד אחד חזקים מאוד ועמידים בכל מזג אוויר למשך שנים ומצד שני הם מציגים גמישות, כך שניתן לעבד ולעצב אותם במספר סגנונות.

רוצים ללמוד עוד על סגירת חורף למרפסת מחיר, סוגים וטיפים אחרים? אתם מוזמנים לקרוא מאמרים נוספים מאת מומחי 'המרכז לעבודות אלומיניום' או ליצור עימנו קשר ואנחנו נשמח לסייע.

אולי יעניין אתכם גם...