תוכן עניינים

קיר זכוכית חיצוני מחיר הקיר היפה ביותר

קיר זכוכית חיצוני מחיר

יוצא לנו לראות לא מעט קירות זכוכית חיצוניים, בעיקר כאשר אנו מסתכלים על בנייני משרדים או רבי קומות מודרניים. קירות הזכוכית, שנדמה ועוטפים את הבניין, מקנים לו הוד ויופי יוצאי דופן ומשדרים גם מודרניות וחדשנות. השמש, שמנצנצת עליהם בהתאם לזווית שלה, מוסיפה גם כן למראה המיוחד. 

אלא שרבים מבקשים כעת להעתיק את היופי הזה מגורדי השחקים והבניינים הגבוהים גם לבתים פרטיים, עסקים קטנים, מסעדות וחנויות. אנחנו לא מדברים על מרפסת שמש או על סגירת מרפסת מאלומיניום עם לוחות זכוכית המשמשים כקירות. אנחנו מדברים פה על קיר זכוכית חיצוני, המשמש כתחליף לקיר שלם. במקרה של קיר זכוכית חיצוני מחיר הקיר עלול להיות גבוה יותר מקיר רגיל מבלוקים אבל יהיה גם יותר מרשים.

קיר זכוכית חיצוני מחיר ומטרות

קיר זכוכית חיצוני הוא למעשה קיר העשוי כולו מזכוכית, מלבד המסגרת המחזיקה אותו, העשויה לרוב אלומיניום חזק. קיר הזכוכית משמש כקירות המעטפת של הבית או המבנה ויתכן והוא אינו מורכב על גבי קיר קיים אלא מחליף אותו. לעיתים גם לא יהיה דבר שישמש חוצץ בין פנים הבית לבין החוץ, מלבד הזכוכית. חשוב להדגיש, קיר זכוכית חיצוני, שונה מאוד מקירות זכוכית שאנו רואים בדרך כלל במשרדים או עסקים והמשמשים כדי ליצור חלוקות פנימיות בתוך המבנה. קיר זכוכית חיצוני הוא קיר שמיועד להיות קיר של ממש ולכן הוא גם יהיה הרבה יותר חזק ויש חשיבות רבה מאוד לתכנון מוקפד וביצוע מושלם שלו.

קיר זכוכית חיצוני, אינו רק מפריד בין חלל הפנים לחוץ אלא גם עומס על עצמו אתגרים רבים מאוד. האתגר הראשון נובע מעצם העובדה כי קיר זה תמיד חשוף לשמש החזקה, לפגעי מזג האוויר ופגיעות חיצוניות אחרות, היכולות לתת בו את אותותיהם. האתגר השני הוא התמודדות עם המשקל הכבד גם של הבניין עצמו. אומנם קיר הזכוכית אינו מחזיק את הבניין עצמו ואינו תחליף לשלד או לקונסטרוקציה המחזיקה אותו אבל עדיין הוא צריך להגיב לשינויים ותזוזות של המבנה עצמו.

קיר זכוכית חיצוני מחיר

קיר זכוכית חיצוני מחיר הפועל על פי אותם העקרונות של תמחור עבודה והתקנת חלונות. גם פה, החישוב של העלות הוא לפי מטר מרובע, הן של פרופיליי האלומיניום והן של הזכוכיות. ההבדל המהותי הוא, שהזכוכית, במקרה זה תהיה עבה יותר ולכן גם הפרופילים. כמו כן, נדרש לעבודות נוספות על פי דרישות הנדסיות שיגיעו בעקבות בניית מבנה מורכב שכזה.

הסיבה שהזכוכית עבה יותר היא  בשל הרצון להעניק לה תכונות חשובות, בעיקר של בידוד תרמי ובידוד אקוסטי, מפני רעשים חיצוניים. לרוב, ישתמשו החברות המבצעות באחד משני סוגי הזכוכית הנפוצים במבנה מעין זה. יתכן וישתמשו בזכוכית טריפלקס, שהיא למעשה שתי זגוגיות זהות ברוחבן ובגובהן, המוצמדות זו לזו כאשר ביניהם ישנה יריעה פולימרית. יתכן וישתמשו גם בזכוכית בידודית. גם זו זכוכית המורכבת בעצם מ-2 זכוכיות מקבילות אלא שביניהן יש רווח הממולא בגז מיוחד או אויר. בעקבות כך, עולות יכולות הבידוד התרמיות והאקוסטיות של לוחות הזכוכית וקיר הזכוכית כולו. קיר זכוכית חיצוני מחיר גבוה יותר עם זכוכיות משוכללות אלו.

לעבוד עם חברה מיומנת

אם ההמלצה כאשר מתקינים חלונות רגילים בבית היא להתקשר אך ורק עם חברה מיומנת ומקצועית, הרי שהמלצה זו תקפה שבעתיים בבניית קיר זכוכית חיצוני. עבודה לא נכונה על ידי בעל מקצוע לא מקצועי ומנוסה, יכולה לגרום לשלל תקלות בחלונות ועל אחת כמה וכמה בקירות ענק העשויים זכוכית. בקירות זכוכית חיצוניים גם עולה המשמעות והחשיבות של שימוש בפרופיל אלומיניום מובחר, מחברות מוכרות. יש לזכור כי אלומיניום הוא חומר גלם עמיד וחזק אבל במקרה של קיר חיצוני הוא יאלץ להתנגד לעומסים ואתגרים רבים וכבדים יותר. אלומיניום שאינו איכותי או ממקור עלום שם, יכול להוות סכנה למבנה ולשוהים בו.

אנחנו יודעים שבניית קיר זכוכית חיצוני מחיר שעלול להיות יקר אבל במידה וכבר החלטתם להשקיע סכומי כסף גבוהים, מתוך מטרה ליפות את המבנה, אל תקמצו בצד הנוגע לבטיחותו ויציבותו. אל תתפתו אחרי הצעות זולות מאוד, שכן סביר והם מסתירות עיגולי פינות וזלזול בעבודה כולה.

רוצים לממש את חלומכם על קיר זכוכית חיצונית בבית או בעסק שלכם? מומחי 'המרכז לעבודות אלומיניום' כאן למענכם, בכל שאלה או בקשה צרו קשר עוד היום.

 

אולי יעניין אתכם גם...