ארגז תריס חיצוני

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

ארגז תריס חיצוניתריס הגלילה הוא כיום הפתרון המועדף ביותר בתחום האלומיניום לחלונות ומפתחים אחרים. באופן כללי, האלומיניום הוא החומר הטוב ביותר כיום לפרופילים של התריס, בכל הסוגים והוא עדיך בהרבה על החלופות שהיו בעבר כמו עץ, ברזל או פלסטיק. האלומיניום חזק וגמיש יותר ולכן עמיד, מעוצב ואפילו מבודד היטב. רוב רובם של תריסי הגלילה כיום הם חשמליים. העובדה שהתריס חשמלי, מאפשרת נוחות שימוש ותפעול. בלחיצת כפתור קלה, ניתן לכוונן את מידת הפתיחה והסגירה.

כאשר התריס פתוח, יש צורך במקום אליו יתכנסו ויעלו שלבי התריס המגולגלים. זהו ארגז התריס. יש סוגים שונים של ארגז תריס. ארגז פנימי כן ארגז פנים חיצוני וכן יש צורות עיצוביות שונות. כאמור, ארגז התריס מיועד לאסוף ולאחסן את שלבי התריס בעת הפתיחה ולכסות עליהם. למרות שהוא מהווה חלק חשוב מן מכלול התריס ובתוכו או לצידו יושב גם המנוע שמאפשר את הגלילה, רבים מתמחרים את ארגז תריס חיצוני או פנימי בנפרד.

ארגז תריס חיצוני או פנימי?

יש מתקינים שימליצו לכם על ארגז תריס חיצוני ויש שימליצו על ארגז פנימי. למעשה, הוא יכול להיות גם וגם וברוב המקרים זה עניין של הרצון שלכם, עניינים עיצוביים או מגבלות מסוימות טכניות או אחרות, המוחקות את האפשרות לאחד הארגזים. חשוב לזכור, שכל תריס צריך ארגז, גם בחלונות קטנים יותר אבל תוכלו לבחור ארגז שונה לכל חלון. לרוב, במפתחים גדולים מאוד, ארגז התריס יהיה חיצוני אבל גם זה לא דבר קבוע.

לכל סוג ארגז יש היתרונות והחסרונות משל עצמו. אלו המעדיפים ארגז פנים, מציינים את הנושא הדקורטיבי, שכן לרוב ישתדלו לעשות אותו נסתר. כדי לעשות אותו נסתר, יש צורך ליצור נישה בתוך הקיר ולהחביא את הארגז בה ולכסות בוילון או בגבס, בצבע הקיר. לא תמיד זה אפשרי, בעיקר משיקולי מקום בתוך הבית, עובי הקיר או בשל העובדה כי אנו מחליפים את התריס הישן בחדש ולא בונים בית מהתחלה.

במקרים כאלו, העדיפות תהיה ארגז תריס חיצוני. ארגז חיצוני, אינו צריך להתחשב בסוגיית המקום, שכן ניתן לפרוס אותו על הקיר החיצוני, שלרוב פתוח לרווחה. זו גם הסיבה מדוע לרוב, במפתחים גדולים, בבתים או בייחוד בבתי עסק, הארגז יהיה חיצוני. ארגז תריס חיצוני גם יעיל יותר מבחינת בידוד תרמי ובאופן כללי אינו נוגע לשינוי מהותי במבנה. כדי למנוע פגיעה באסתטיקה של הקיר החיצוני, מקובל כיום לצבוע את הארגז בצבע הטיח החיצוני או קרוב אליו, כך שהוא נטמע אל מול הקיר החיצוני.

גודל ארגז תריס חיצוני

גודל הארגז הוא פונקציה של גובה המפתח, שכן ככל שהמפתח גבוה יותר נדרשים להיגלל פנימה יותר שלבים וכלל שהתריס רחב יותר, יידרש ארגז רחב יותר כדי להכיל את כל רוחב התריס. גם הארגזים הגדולים ניתנים להתקנה בצורה דקורטיבית דיה וכן קלים מאוד לאחזקה שוטפת. יש מידי פעם לשאוב אבק כדי לשמור על המנגנון אבל אם בחרתם במנוע אמין ומוכר ובצוות התקנה איכותי ומקצועי, תקלות הן דבר נדיר וברוב המקרים גם תהיה לכם אחריות.

כפי שציינו, יש גם תצורות עיצוביות שונות של הארגז, ביניהם תצורות מעוגלות או ריבועיות. זה לא ממש משנה אלא רק ענין של טעם. הגובה שבו יותקן ארגז התריס דווקא כן חשוב והוא חייב להיות מותקן בגובה סיום התריס מלמעלה. במקרים מסוימים, ההתקנה של התריס יכולה להיות מורכבת. הדברים אמורים בייחוד בהתקנת ארגז תריס חיצוני של חלונות בקומות גבוהות. בניגוד להתקנת ארגז במרפסת, עליה יכול לעמוד המתקין, בחלונות הדברים מורכבים יותר אך אפשריים.

רוצים לבנות בית חדש עם תריסי גלילה? רוצים לשדרג את התריסים בבית הקיים שלכם? או רוצים להתקין ארגז תריס חיצוני בעסק או במשרד שלכם? דברו איתנו וניתן לכם את הפתרון הטוב ביותר.

ארגז תריס פנימי

ארגז תריס פנימיהחלונות בבית מאפשרים להכניס אור ואוויר טבעי מבחוץ אל תוך החללים הפנימיים של המבנה, כאשר התריסים נועדו לשלוט בכמות אור השמש הרצויה לנו בחלק הפנימי של הבית. מבחר התריסים הקיימים כיום הינם רבים ומגוונים, כאשר הבחירה בתריס חשמלי היא הנפוצה ביותר הודות לנוחות השימוש והתפעול של תריס זה.

תריס חשמלי מתייחס לתריס גלילה המונע באופן אוטומטי, והוא מאפשר לפתוח ולסגור אותו באמצעות מנגנון חשמלי הנשלט על ידי מפסק ייעודי כאשר שלבי התריס נגללים ונאספים יחד אל ארגז תריס ייעודי. לכן כאשר בוחרים את התריס החשמלי שיותקן במפתחי החלונות, יש לקחת בחשבון גם את בחירת ארגז התריס המתאים ביותר שיותקן מעל החלון. כיום ארגזי התריס כוללים שלושה סוגים שונים, ביניהם ארגז תריס פנימי עליו נרחיב במאמר הנוכחי.

מהו ארגז תריס ומה המטרה שלו?

לפני שנסקור בהרחבה את התכונות והמאפיינים של ארגז תריס פנימי, נעניק הקדמה קצרה על המהות של ארגז תריס. מדובר למעשה על מעין קופסא אטומה הממוקמת מעל פתח החלון בו קיים תריס חשמלי, כך שבמהלך פעולת הרמת שלבי התריס הוא נאסף וממוקם כיחידה אחת בארגז התריס הייעודי. הורדה של התריס החשמלי יאפשר לשחרר את שלבי התריס מארגז התריס בו הוא מצוי.

המטרה המרכזית של ארגז תריס היא להעניק מראה נקי ואסתטי יותר של התריסים החשמליים המותקנים בחלונות, כיוון שללא ארגז ייעודי שלבי התריס המקובצים יחד יבלטו מעל החלון בנוסף לחשיפת המנגנון החשמלי המפעיל אותם.

מה ההבדל בין ארגז תריס פנימי לחיצוני?

הבחירה בין ארגז תריס מסתכמת לרוב בשני סוגים מרכזיים – ארגז תריס פנימי וארגז תריס חיצוני, כאשר ההבדל המרכזי הקיים בין שניהם נעוץ במיקום שלהם בחלל המבנה. במקרה של ארגז תריס פנימי, זהו ארגז תריס הממוקם מעל החלון בחלקו הפנימי של קיר החלון, ואילו ארגז תריס חיצוני הוא ארגז הממוקם בחלק החיצוני של הקיר.

משום כך ניתן להבין כי ארגז תריס פנימי נמצא בתוך השטח הפנימי של הבית, ולעומתו ארגז תריס חיצוני מיושם בחלק החיצוני כך שהוא חשוף יותר למפגעים סביבתיים כמו רוח, גשם ושמש ישירה. כתוצאה מכך ארגז תריס חיצוני אולי מעניק מראה נקי ומעוצב יותר של הקיר הפנימי בו ניצב החלון עם התריס החשמלי, אך מנגד הוא נתון לבלאי גבוה יותר כתוצאה ממיקומו.

מה היתרונות של ארגז תריס פנימי?

כיוון שארגז תריס חיצוני מעלה את הסבירות לצבירת בלאי ושחיקה ממפגעים סביבתיים הקיימים מחוץ למבנה, ארגז תריס יהיה מוגן מפני מפגעים אלו כיוון שהוא נמצא בשטח הפנימי של הבית. כיוון שארגז פנימי עשוי לפגוע מעט במראה העיצובי והנקי של הקיר בו נמצא החלון עם התריס, קיימת אפשרות להתקין ארגז פנימי שאינו יהיה בולט כפי שהתריס החיצוני בולט בקיר החיצוני.

תריס פנימי – מוסתר או גלוי?

בכדי לשמור על המראה העיצובי של החלל פנימי, קיימים פתרונות יעילים להסתרת הארגז הפנימי של התריס. שיטה זו מאפשרת להתקין את התריס הפנימי בתוך נישה ייעודית בקיר הנמצא מעל החלון, כך שלאחר התקנת המכסה שיכסה את הארגז הוא יופיע בקו ישר ואחיד עם החלון ולא יבלוט החוצה כמו בארגז תריס סטנדרטי.

בכדי להסוות כמה שיותר את התריס הפנימי, ניתן לצבוע את המכסה הסוגר אותו בצבע התואם את הקיר אליו הוא מותקן וכך ליצור אשליה טובה של קיר חלק ואסתטי. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

אז מה היה לנו בכתבה?

אולי יעניין אתכם גם...

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
השאירו פרטים

המרכז לעבודות אלומיניום ותריסים

אזור מרכז

אזור צפון, דרום, ירושלים