תוכן עניינים

החלפת דלת כניסה לבניין מחיר

החלפת דלת כניסה לבניין מחירהחלפת דלת כניסה לבניין מחיר

ללא כל ספק, דלת כניסה לבניין משותף היא דלת שתדירות הטיפול בה, התחזוקה שלה ולבסוף גם ההחלפה שלה, היא גבוהה הרבה יותר מזו של דלת כניסה לבית פרטי. הסיבות לכך הן די ברורות: המדובר בדלת שהיקף השימוש בה גבוה עשרות מונים מאשר בדלת כניסה לבית פרטי. כמו כן, הדלת עשויה לרוב מזכוכית ומסגרת אלומיניום ולכן רגישה יותר לוונדליזם ושימוש לא מדוד. בתנאים אלה, דיירי בניין משותף עשויים להידרש להחליף את דלת הכניסה בבניין לפחות אחת לשני עשורים בעוד שדלת כניסה לבית יכולה להחזיק כמה וכמה עשורים ללא כל בעיה. במסגרת החלפת דלת כניסה לבניין מחיר הפרויקט יכול להשתנות מאוד בהתאם לסוג הדלת, מנגנון הנעילה שיש לשלב בה והחיבור שלה למערכת האינטרקום המרכזית. כמו כן, במקרים רבים, החלפת הדלת מלווה בהחלפת הפאנל המורחב של הכניסה לבניין, מה שמשפיע מן הסתם, לעיתים בצורה משמעותית, על המחיר הכולל.

 

מה חשוב לבחון בהחלפה של דלת כניסה לבניין?

כאמור, במסגרת החלפת דלת כניסה לבניין מחיר הוא פרמטר חשוב ומרכזי וזה לגמרי לגיטימי לקחת אותו בחשבון בתהליך קבלת ההחלטה. יחד עם זאת, עוד לפני שאתם בוחנים את סוגיית המחיר, כדאי לבחון גם את ההיבטים הפונקציונליים והעיצוביים של דלת הכניסה, שמהווה מרכיב מפתח באסתטיקה הכוללת של הבניין וכמובן, מרכיב מפתח באבטחת הבניין ובחוויית השימוש בו.

החלפת דלת הכניסה לבניין צריכה לכלול בתוכה התייחסות למערכות משיקות אליה מחוברת הדלת, לרבות מערכת האזעקה, מערכת האינטרקום ולעיתים גם מערכת התאורה. כמו כן, כדאי לשקול סוגי דלתות שאולי לא חשבתם עליהן קודם לכן. כך למשל, היום עוברים בניינים משותפים רבים למודל של דלת הזזה הנפתחת באופן אוטומטי באמצעות עין אלקטרונית (כמובן בהתניה של אישור כניסה לדייר או באמצעות האינטרקום). דלת זו נחשבת לעמידה הרבה יותר, קלה יותר לתפעול וגם אלגנטית יותר.

 

דלת כניסה לבניין – ממי מזמינים?

כפי שאמרנו בתחילת דברנו, דלתות כניסה לבניינים משותפים הן בדרך כלל דלתות אלומיניום עם גוף זכוכית. כמו כן, מאחר ודלתות אלה צריכות לעמוד בסטנדרטים של דלת כניסה לבניין, הן בהתממשקות של הדלת למערכות נלוות והן בעמידות שלה מול היקפי השימוש בה, חשוב להזמין את דלת הכניסה אצל קבלן אלומיניום מוכר ובעל התמחות מיוחדת בדלתות כניסה לבניינים משותפים. אצל קבלן אלומיניום כזה תוכלו להיחשף לכל המודלים של דלתות כניסה וכן תוכלו ליהנות משירות מלא של החלפת דלת כניסה לבניין מחיר עדיף על פני כל אופציה אחרת וכמובן שירות התקנה ואחריות מלאה על הדלת והעבודה.

כמה זה עולה?

עלות החלפת דלת כניסה בבניין משותף יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה ויכולה לנוע בטווח שבין אלפי שקלים ועד יותר מעשרת אלפים שקלים. הסיבה לכך היא בדרך כלל הצורך בהתאמה אישית של הדלת למערכת הכניסה המותקנת בלובי ולעיתים גם הצורך בהחלפת המערכת ההיקפית כולה. על כך אפשר להוסיף את הצורך בהתקנת זגוגיות מחוסמות וחזקות, לעיתים עם אפקט של זכוכית כהה להפחתת עוצמת השמש החודרת פנימה אל תוך הלובי. לבסוף, יש להוסיף את כל החיבורים הנדרשים של הדלת עם המערכות ההיקפיות (אזעקה, אינטרקום, תאורה וכן הלאה) – מה שבסופו של דבר יוצר עלות מצטברת משמעותית. יחד עם זאת, מאחר ועלות זו מתחלקת בין כלל הדיירים, העלות לכל דייר היא בדרך כלל שולית. כמו כן, בהזמנת שירות החלפת דלת כניסה לבניין מחיר ההחלפה יכול להשתנות מאוד מספק לספק ולכן, אל תחששו לקבל מספר הצעות מחיר ולבצע השוואת מחירים יסודית. 

אולי יעניין אתכם גם...